A minap Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a dányi tónál megrendezett horgászaton tette tiszteletét. A csakapeca oldalának adott nyilatkozatában a horgászat közösségteremtő és felelősségre tanító erejéről is beszélt.
Az eseményen egyébként nem először vett részt Hankó Balázs, akinek személyes kötödése is van a horgászathoz.
„Egy vallomással kell kezdenem: számomra a horgászatban nem a halfogás az elsődleges élmény. Nem is mondanám magam aktív horgásznak, sőt…a családom és a barátaim azok, akik igazán elkötelezettek, én pedig szívesen tartok velük. Segítek az előkészületekben, a kipakolásban, gondoskodom róluk: egy meleg kávéval, teával vagy akár egy kis pálinkával támogatom meg őket. Örömet jelent látni az örömüket. A rákészülés, a vízpart nyugalma, a hajnal csendje, a természet közelsége – ezek azok az élmények, amik miatt újra és újra örömmel megyek velük. Ez az időszak mindig egyfajta lelassulás számomra, kiszakadás a hétköznapok rohanásából, amikor tényleg egymással lehetünk. A horgászatban így számomra az emberi kapcsolatok és a természet ereje a legfontosabb” – nyilatkozta Hankó Balázs, aki azt is hozzátette, hogy számára különösen értékes volt látni, ahogy generációkat is képes összekötni a horgászat.
Kihangsúlyozta, hogy mivel az időnk nagy részét a képernyő előtt töltjük, így az ilyen közösen a természetben eltöltött napok jelentősek. Sokkal többet adnak az embereknek, mint azt gondolnánk.
Magyarország kormánya egyébként az elmúlt években egyre inkább támogatta a horgászatot. Ennek a projektnek az elért eredményeiről is szót ejtett Hankó Balázs.
„A kormány, a horgászokkal és a Magyar Országos Horgász Szövetséggel (MOHOSZ) közösen megalkotta a Nemzeti Horgászturisztikai Stratégiát, amely 2030-ig mintegy 24 milliárd forintot irányoz elő a horgászturizmus fejlesztésére. A stratégia célja, hogy erősítse a horgászközösségeket, fellendítse a horgászturizmust és bővítse a fejlesztéseket. A dokumentum a célok és a határidők mellett a szükséges forrásokat is tartalmazza. Emellett az elmúlt években megszűnt a kereskedelmi célú halászat a természetes vizeken, bevezették a Magyar Horgászkártyát, és a MOHOSZ lett a legtöbb hazai vízterület haszonbérlője. Ezek az intézkedések hozzájárultak ahhoz, hogy a horgászat feltételei javuljanak, és a közösség erősödjön. Ezzel együtt sportszervezetként a MOHOSZ a világ élvonalába került, hiszen az édesvízi szakágban továbbra is Magyarország vezeti a világranglistát. Folyamatos konzultációban vagyunk, a horgászversenyen is számos olyan javaslatot kaptam, amely tovább segítené a horgászok mindennapjait” – mondta a kulturális és innovációs miniszter, aki végül egy üzenetet is küldött a magyar horgászoknak:
„Azt, hogy köszönöm a munkájukat, a példamutatásukat és a közösségi erejüket. Maradjanak aktívak, vigyázzanak a természetre, segítsék a fiatalokat, és élvezzék továbbra is ezt a gyönyörű sportot! A kormány továbbra is mellettük áll.”
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.