A Liv Duna Medical Centernél az elmúlt négy évben több mint 4000 újszülött jött világra. Az intézmény igény szerint a várandósságtól a szülésen át egészen a gyermekorvosi ellátásig végigkíséri a családokat a babavárás útján.
Az interneten szerzett információk sok esetben félrevezetők lehetnek, ezért döntöttünk úgy, hogy hiteles, közvetlen és személyes támogatást szeretnénk nyújtani a kismamák számára. A legtöbb bizonytalanság a szoptatás, táplálás, biztonságos alvás és vészhelyzeti teendők kapcsán merül fel, ezért ezek a témák hangsúlyosan jelennek meg a klub programjában
– mondta a Liv Duna Medical Center projektvezetője. Hozzátette: a baba-mama klub célja, hogy családias hangulatban, kötetlen beszélgetések keretében segítse a szoptatással kapcsolatos információk átadását és közösségi élményt is kínáljon. A résztvevők nyílt, őszinte párbeszédet folytathatnak egymással és szakértőkkel, hiszen fontos, hogy a szülők ne maradjanak egyedül kérdéseikkel – különösen a szülést követő időszakban.
A baba-mama klub 4 órás foglalkozásain tapasztalt szoptatási tanácsadó segít eligazodni az anyatejes táplálás, valamint a hozzátáplálás gyakorlati kérdéseiben. A szakemberek egyéni problémák esetén is támogatást nyújtanak. A foglalkozásokon gyermekorvos is részt vesz, akivel különféle tünetekről, betegségekről és kezelési lehetőségekről beszélgethetnek az édesanyák. A klub idei tematikája olyan kiemelten fontos témákat is érint, mint a babák érzékszervi fejlődésének támogatása játékokon keresztül, a szülő-gyermek közötti kommunikáció, a mozgásfejlesztés tornagyakorlatokkal, valamint a gyermekneveléssel járó stressz kezelése és a szülők mentális jóllétének támogatása. Az intézmény a résztvevők számára zárt online csoportot is létrehoz, ahol további segítséget nyújtanak, valamint az elhangzott ismereteket írásos formában is megosztják.
Minden szülő egyik legnagyobb félelme, hogy mi történik akkor, ha a légzésfigyelő beriaszt vagy hirtelen légzésleállás következik be. Ilyen esetekben minden perc számít, ezért létfontosságú, hogy a szülők felkészültek legyenek a váratlan helyzetekre. A Liv Duna Medical Center ezért eleinte havi egy alkalommal csecsemő-elsősegély tanfolyamot indít leendő édesanyák és édesapák számára, de ahogy nő az érdeklődés, úgy fogunk újabb alkalmakat meghirdetni
– tette hozzá a projektvezető.
A kis létszámú képzéseken a résztvevők életmentő ismereteket szereznek, amelyek segítségével biztonságosan és hatékonyan tudnak reagálni vészhelyzetekben. A tanfolyam során a szakemberek felkészítik őket az életveszélyes állapotok felismerésére, a mentőhívás megfelelő menetére, valamint élethű oktatóbabákon sajátíthatják el az újszülött- és csecsemő-újraélesztés lépéseit, beleértve a lélegeztetést és mellkaskompressziót is. Emellett az anyukák és apukák megismerkednek a helyes fektetési és altatási pozíciókkal, a bukás és félrenyelés megelőzésének módjaival.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.