Tragikus verseny

Már nincsenek agyi funkciói - életéért küzd a magyar bajnok a kórházban

Létrehozva: 2023.06.13.

Életmentő műtétet kellett végrehajtani a versenyzőn a prágai klinikán.

Továbbra is válságos állapotban van Szvoboda Bencze, aki még Csehországban szenvedett súlyos balesetet a pacovi versenypályán. Korábban a közösségi médiában futótűzként elterjedt halálhírre reagálva, a Szvoboda-család egyetértésével a következőket tudjunk beszámolni:

A közösségi médiában számos portál már a halálhírét keltették a többszörös magyar bajnok motokrossz versenyzőnek, aki vasárnap sérült meg súlyosan a cseh bajnoki verseny első futamán. A kaposvári sportoló a harmadik helyen állt, amikor elcsúszott, a mögötte érkező versenyző pedig áthajtott rajta. A férfi családjának beleegyezésével a sportoló csapata, a HTS Team Facebook-oldalán cáfolta a versenyző haláláról szóló híreket, és tájékoztatást adott az állapotáról.

Bence a fejét ért ütés hatására eszméletét vesztette a pacovi versenypályán. A prágai kórházban életmentő műtétet hajtottak rajta végre. A vizsgálatok során megállapították, hogy az agyi funkciói nem működnek

- írták Facebookon.

A versenyző szervezete még nem adta fel, hanem küzd az életben maradásért. Mint ahogyan fogalmaztak, egyelőre megjósolhatatlan, hogy ez meddig fog tartani. A férfi szülei ott vannak mellette a kórházban, azért, hogy az utolsó pillanatig segítsék fiúkat.

A követőket, barátok, rajongókat, a média munkatársait megkérjük, hogy addig ne hozzanak semmit nyilvánosságra a social médiában, amíg a csapat hivatalos felületein nem közöljük a híreket

- zárták  bejegyzésüket.

Bence édesapja Facebook bejegyzésében arra kért mindenkit, hogy szorítsanak a fiáért.

A poszt alatt rengeteg támogatásukról biztosították a családot.

Bajnok meg tudod csinálni erős vagy!

- írta az egyik hozzászóló.

Neked még sok dolgod van ebben az életben!

- írta meghatóan egy másik ismerőse.

Szvoboda Bence motokrossz rajongása 8 éves korában kezdődött, amikor szüleitől egy automata Malagutim krosszmotor kapott, amivel balatonberényi házuk udvarán tanult meg motorozni, 9 évesen pedig már krosszbajnokságon indult. A magyar bajnokság valamennyi utánpótlás és felnőtt kategóriájában szerzett bajnoki címet, egyéniben és csapatban egyaránt, összesen tizenötöt. Nemzetközi mezőnyben is kiemelkedő eredményei vannak: 2007-ben osztrák junior bajnok lett, 2011-ben világbajnoki pontokat szerzett, 2014-ben dobogóra állhatott az Európa-bajnokság Olasz Nagydíján, 2017-ben pedig Csehország MX2-es bajnoka lett.

2019-ben a cseh MX1-es bajnoki cím megszerzése mellett a magyar bajnokságot is megnyerte, tizedik győzelmével pedig a magyar sport legjobbjai közé került a bajnoki győzelmek számát tekintve.