A jó idővel együtt megjelennek a motorosok, kerékpárosok, újabb divat szerint az elektromos és klasszikus rolleresek is, s utóbbiak a közlekedési szabályok szerint gyalogosoknak számítanak.
A gyalogosok egyébként a szabályok betartásával sokat segíthetnek a biztonság megőrzésében, hogy ne váljanak baleset áldozatává, rossz esetben sérültjévé, tehát fontos, hogy a gyalogosok is felelősségteljesen közlekedjenek.
1. Az úttesten mindig a kijelölt gyalogátkelőhelyet használja, még ha az egy kicsit messzebb is van, vagy kerülni kell. Egyrészt ott elsőbbséget élvez, de az autósok is jobban számítanak ott a gyalogosok feltűnésére, mintha csak átrohan valahol az úton. Ez abban az esetben is igaz, ha kerékpárral, rollerrel, vagy épp görkorival keresztezné az autós forgalmat.
2. Fontos, hogy a kerékpárt és a rollert a gyalogátkelőhelyen csak tolni szabad!
3. Az úttesten történő átkelés során fontos, hogy mind a gyalogos, mind a járművezető keresse a másikkal a szemkontaktust, ami segíthet abban, hogy a közlekedés résztvevői megismerjék egymás szándékát a közlekedésben.
4. A gyalogosoknak elsősorban a járdán kell közlekedniük, ahol pedig nincsen járda, ott a leállósávot, az útpadkát vagy a kerékpárutat igénybe véve kell haladniuk. Ha az úton egyik sincsen – vagy az a gyalogos közlekedésre alkalmatlan –, akkor lakott területen lehetőleg a menetirány szerinti bal oldalon, lakott területen kívül mindig a bal oldalon, a járműforgalommal szemben közlekedjenek az úttesten.
5. A kerékpárosoknak is érdemes kiemelten figyelniük a közlekedésben, hisz az autósok már elszoktak a kétkerekűek jelenlététől, így a visszarázódás során veszélyesebb a forgalom.
6. Bringával mindig a kerékpárúton, -sávban haladjon, ennek hiányában az út jobb szélén. Sajnos sok kerékpárosnál látható, hogy öntudatosan a megengedett egyméteres határ belső szélén teker, de ezzel inkább csak saját magát hozza veszélyesebb helyzetbe.
A gyalogosok figyelmetlensége mellett sajnos az autósok is kisebb rutinnal mozognak mostanság, ezt igazolja az a rengeteg baleset, amely az utakon látható. Az erősebb forgalomban a sofőrök hamarabb elfáradnak, elvesztik koncentrációjukat, mondhatni „bebambulnak”, ami számtalan koccanásos baleset okozója. Ez persze veszélyes a gyalogosokra is, de ilyen állapotban a sorok közt elhaladó kerékpárosokat és motorosokat is nehezebben, vagy egyáltalán nem veszik észre az autóban ülők.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.