525 ezer vírusteszt érkezett egy hét alatt az országba, így már több mint 2 millió teszt van az országban, és több mint egymillióra van még szerződés - mondta Szijjártó Péter az Országgyűlésben. Ha annyira érzékenyek a stílusra, akkor mikor fognak elnézést kérni a patkányozásért és a lámpavasazásért? – tette fel a kérdést Dömötör Csaba Gyurcsány Ferenc napirend előtti felszólalására. Németh Szilárd pedig arról beszélt, hogy óriási a felháborodás Csepelen Karácsony Gergely hajléktalanszállója kapcsán.
Továbbra is a világjárvány határozza meg a mindennapi életet - hangsúlyozta napirend előtti felszólalásában Szijjártó Péter. Európa-szerte zajlik a politikai, gazdasági és egészségügyi vita az esetleges intézkedésekről - tette hozzá. Mindenki törekszik a gazdaság újraindítása és az egészségügyi védekezés között - mondta a miniszter.
A világgazdaság minden aspektusáról elmondható, hogy semmi sem lesz olyan, mint korábban.
A külgazdasági és külügyminiszter szerint, a lazítások az emberi kontaktusok számának a növekedését jelenti, így nőhet az egészségügyi rendszerre fokozódó nyomás. Kijelentette, hogy az elmúlt egy hétben 32 repülőgép és 10 kamion érkezett. Több mint 17,5 millió maszk érkezett az országba, így a járvány kezdete óta közel 100 millió maszk van az országban - mondta Szijjártó Péter.Az elmúlt egy hét során 620 lélegeztetőgép érkezett -tette hozzá. 525 ezer vírusteszt érkezett egy hét alatt az országba, így már több mint 2 millió teszt van az országban, és több mint egymillióra van még szerződés - mondta Szijjártó Péter. Közel 56 millió egyéb egészségügyi védőeszköz van az országban - tette hozzá.
Szijjártó Péter a termékek minősége kapcsán kijelentette, hogy az megfelel az európai szabványoknak. A szállítások ezen a héten is folytatódnak - tette hozzá.
Németh Zsolt (Fidesz) válaszában azt mondta, hogy nemet kell mondani arra a magyarellenes és idegengyűlölő retorikára, amit a román elnök kifejtett a múlt héten. Amíg mi vagyunk, addig határozottan támogatjuk a székely autonómát - tette hozzá. Szólt arról is, hogy nem szabad, hogy a román-magyar együttműködést aláássa az elnök kijelentése, és igent kell mondani a nemzeti régiókról szóló kezdeményezésre is - írja az Origo.
Szijjártó Péter Burány Sándornak (Párbeszéd) válaszolva azt mondta, hogy 2010 óta megy a vita arról, hogy segélyt, vagy munkát kell-e adni az embereknek.
A frontvonalak megmerevedtek, mivel az ellenzék továbbra is segélyekre akarja alapozni a gazdaság működését, míg a kormánypártok a munkahelyek megvédésére, és újak teremtésére helyezik a hangsúlyt.
A Fidesz-kormány 2010 óta a munkahelyek megteremtésére helyezi a hangsúlyt – mondta a miniszter. A mostani nehéz helyzet is a munkahelyek teremtésére vonatkozó politikát teszi szükségessé.
Négy nagy beruházást jelentettünk be az elmúlt időszakban, több ezres munkahellyel – hívta fel a figyelmet Szijjártó Péter. Eddig 151 vállalat nyújtotta be a kérelmét, több tízmilliárd forint értékben a beruházás támogatási hitelekre. Mindezeken felül 73 vállalat jelezte a kérelmét, hogy olcsó hitelhez jusson. A vállalatok túlnyomó többsége magyar tulajdonú – ismertette Szijjártó Péter.
Nem lehet úgy beszélni egy ezeréves nemzettel, mint ahogyan azt a román elnök tette - mondta Szijjártó Péter Keresztes László Lorántnak (LMP) adott válaszában.
Ránk mindig számíthatnak a székelyek az autonómiatörekvésekben - tette hozzá.
Gyurcsány Ferenc (DK) napirend előtti felszólalásában összekeverte a lisszaboni szerződést az isztambuli szerződéssel. Dömötör Csaba válaszában azt mondta, hogy Önök voltak azok, akik a határon túli magyarok ellen kampányoltak, és a magyarok közé lövettek.
Nem mi illettük ezt az országot olyan jelzővel, amit Ön az őszödi beszédében emlegetett –mondta a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára.
Ha annyira érzékenyek a stílusra, akkor mikor fognak elnézést kérni a patkányozásért és a lámpavasazásért? – tette fel a kérdést Dömötör. Szólt arról is, hogy Gyurcsány Ferenc egy korábbi könyvében arról írt, hogy egy cégében az embereket elbocsátotta annak érdekében, hogy egy újabb üzletbe vágjon bele. Akkor hol volt az Ön szociális érzékenysége? – tette fel a kérdést Dömötör.
Szijjártó Péter Tóth Bertalannak (MSZP) azt válaszolta, hogy furcsa hallani a nyugdíjasok helyzete fölötti aggódasát a szocialistákról, mivel a korábbi MSZP-kormányok elvettek egy havi nyugdíjat, valamint folyamatosan emelték a rezsit. Soha annyi támogatást nem kaptak a magyar családok, mint amennyit 2010 óta a kormány biztosított.
A magyar kormány úgy döntött, hogy a kiseső munkaidőre állami bértámogatási rendszert indít - tette hozzá.
Nagyon komoly egészségügyi és gazdasági válsághelyzet van - mondta Orbán Balázs, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára Jakab Péternek (Jobbik) adott válaszában. Ebben a helyzetben nem pártpolitizálásra, hanem nemhzeti egységre van szükség - tette hozzá.
Amikor én Önöket hallgatom hetek óta, akkor nem tudják megcáfolni az általam bemutatott tényeket.
Magyarország európai összehasonlításban jól kezelte a válság hatásait - mondta Orbán Balázs. Felidézte, hogy Ózdon a jobbikos polgármester 25 százalékkal csökkentette az óvónők bérét.
Németh Szilárd (Fidesz) arról beszélt, hogy már több ezren tiltakoztak Csepelen, mert Karácsonyék hajléktalanszállót akarnak nyitni.
A szálló közelében iskola, piac, templom és óvoda is van – tette hozzá. A botrány kirobbanása után Karácsony gyáván kínos magyarázkodásba kezdett, és felsőbbrendű magyarázkodásba kezdett – mondta a képviselő. Karácsony visszaél a hatalmával, mivel soha nem folytatott párbeszédet ez ügyben sem. Németh Szilárd felhívta a figyelmet arra, hogy a hajléktalanszálló üzemeltetését is egy Soros-féle szervezetnek játszanák ki.
Rétvári Bence, az Emberi Erőforrás Minisztériumának parlamenti államtitkára válaszában azt mondta, hogy Karácsony, amikor kampányolt, akkor stadionstopot hirdetett, de ebből kórházépítési és parképítési stop lett.
Karácsony nem mondott igazat, amikor arról beszélt, hogy folyamatosan volt orvos a Pesti úton, miközben kiderült, hogy legalább 10 napig nem volt orvos az intézményben – tette hozzá. Rétvári felhívta a figyelmet arra, hogy négy idősotthonban elhunyt emberből három a Pesti úti otthonban történt.
(Origo)