Mint arról a Bors beszámolt: egy 20 éves férfi és egy 27 éves nő egymillió forintnyi zsákmányra tett szert, miután négy idős ember lakásába fertőtlenítés ürügyén bekéredzkedtek és a figyelmüket elterelve pénzt emeltek el. Előfordult, hogy az idősekkel a gyűrűjüket, nyakláncukat is levetették, mondván: azt is fertőtleníteni kell. Ezeknek a tárgyaknak is lába kélt.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság azonosította és elfogta a ,,trükkös” párost, akiket lopás és kifosztás miatt gyanúsítottként hallgatott ki, és előterjesztést tett a letartóztatásukra. A Budapesti II. és III. Kerületi Ügyészség – a bizonyítás megnehezítésének és a bűnismétlésnek a kizárása érdekében – indítványt tett a két gyanúsított letartóztatására.
A nyomozási bíró az indítvány alapján elrendelte a férfi letartóztatását, a nőt pedig bűnügyi felügyelet alá helyezte. A bíróság előírta, hogy a nő nem hagyhatja el a fővárost és hetente jelentkeznie kell a rendőrségen. A bíróság szerint a bizonyítás háborítatlansága nem veszélyeztetett, így ezt az indokot nem látta megállapíthatónak.
Az ügyészség fellebbezéssel élt a döntés ellen, mivel álláspontja szerint egy, a járványhelyzetre hivatkozva elkövetett sorozatcselekmény esetén az enyhébb kényszerintézkedés alkalmatlan a bűnismétlés veszélyének kizárására; illetve mindkét gyanúsítottnál meg kell állapítani, hogy a bizonyítás eredményessége is indokolja a kényszerintézkedést.
A Fővárosi Főügyészség felhívja a figyelmet, hogy a hatóságok továbbra sem engedik, hogy a járványhelyzeten nyerészkedő, másokat, különösen időseket megtévesztő személyek cselekményei – a törvényi feltételek fennállása esetén – büntetőjogi következmények nélkül maradjanak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.