Rubik Ernő 1974-ben tervezte meg a bűvös kockát, amit 1977-től lehetett itthon, a Triál áruházaiban kapni. A feltaláló eredetileg egy olyan eszközt akart létrehozni, ami a térbeli mozgásokat modellezi. A munkálatok közben ugrott be neki, hogy egy játékot is fejleszthet belőle. A kocka 1980-ban az USA-ban az év játéka lett, azóta több mint 350 millió fogyott belőle.
Rubiknak a siker különös rekordot is hozott: ő lett az ország első dollármilliomosa. Ahogy a népszerűséget, úgy a luxust is kerülte: csupán annyit engedett meg magának, hogy a hetvenes évek végén Fiat 500-asát egy VW Golf 1-re cserélje. A 73 éves tervező ideje nagy részét Budapesten tölti. Hétköznapi életet él: korán kel, kutyáival sétál, majd otthonról dolgozik.
Chad Mureta 2009-es autóbalesete után fél évig lábadozott egy kórházban. Ez alatt észrevette, hogy az orvosok gond nélkül belenyúlhatnak a telefonjába, ezért előállt a telefonos ujjlenyomat-leolvasó ötletével. Egy fejlesz- tő 1800 dollárért (486 ezer forint) megcsinálta az applikációt. A programnak hatalmas sikere lett, több mint 167 millió forintnyi dollárt hozott Muretának.
Guy Laliberte utcai mutatványos volt Kanadában, amikor fejébe vette az utazó cirkusz ötletét. Összegyűjtött néhány másik előadót, és a helyi önkormányzat támogatásával létrehozták a világhírűvé vált Cirque du Soleilt. Mára több mint négyezer embert alkalmaznak. A cirkusz eddig 90 millió embert vonzott előadásaira. Laliberte vagyona ma 480 milliárd forintnyi dollár.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.