Nem akármilyen öltözetet talált ki tacskója számára egy magyar hölgy: a párja nem használt mackónadrágja szárából szabott melegítő felszerelést. Ilyen felszerelést bárki ölthet kedvencének saját kezűleg, de kérdés, használ-e a manapság oly divatos bebugyolálás a dologban leginkább érintetteknek, a kutyáinknak? Andrea kutyája, Szotyi négy hónapos tacskólány, és a lakásban nem hordja a ruhát, hanem csak amikor kiviszik, akkor adják rá.
– Amikor meglátja, alig várja, hogy belebújjon, szinte magától megteszi! - mondta Szotyi gazdája a Borsnak.
A Bors által megkérdezett állatorvos szerint közel sem minden esetben.
– Rövid szőrű kutyáknál, mint a tacskó, vagy a dobermann is, ilyen hidegben nagyon is indokolt a ruha. De fontos, hogy csak a szabad levegőn. Lakásban viszont nem csak, hogy felesleges, hanem egyenesen káros is, az állat ugyanis nem tudja leadni a hőt – szögezte le lapunknak dr. Hámori Zsolt, az I. kerületi állatorvosi rendelő állatorvosa. Ráadásul az sem túl jó ötlet, ha a gazdi pusztán csak ráaggat néhány darabot a kutyájára, és úgy viszi ki a hidegbe, mert meg fog fázni. Olyan ez, mint amikor valaki úgy megy ki kabátban a szabadba, hogy előtte már abban üldögélt a lakásban – szemléltette a szakember. Azaz, ha a gazdi mindenképp így akarja védeni kedvencét, ajánlatos beszereznie rendes kutyaruhát számára.
A Bors körbenézett a legnagyobb magyar hirdetőoldalakon, óriási a választék az ilyen öltözetekből. Még jelmezt is kapni számukra akár ezer forintért is. Sőt az egyik legismertebb sportmárka maga is bizonyította állatbarátságát, amikor kifejezetten kistestű ebek számára dobott piacra a három csíkos melegítőből. Bélelt, vízálló kutyakabátot is találtunk, de vicces kedvű tulajdonosok még Mikulásnak is beöltöztethetik kutyájukat. Az viszont egyáltalán nem biztos, hogy az állat ezt annyira élvezni fogja.