A kivételes tehetségű kémnő története azzal kezdődött, hogy férjével Etiópiában konzuli szolgálatot teljesítettek a világháború előtt. Ott kapták a hírt, hogy Hitler megtámadta Lengyelországot, ezért úgy döntöttek, Angliába utaznak, ahol Skarbek kémnek jelentkezett. Ezután Budapestre jött, ahol valamilyen csoda folytán megszerezte a Barbarossa-terv – Hitler Oroszország elleni támadása – részleteiről készült felvételeket. A filmtekercset kesztyűjébe rejtve csempészte ki az országból, és személyesen adta át az akkori brit miniszterelnöknek, Winston Churchillnek. Ekkor nevezte a brit kormányfő Skarbeket a kedvenc kémjének. Skarbek hamarosan visszatért Magyarországra, és innen szervezte a lengyel ellenállást. Szabotálta a német szállítmányok célba érését, máskor a kommunikációjukat nehezítette.
Amikor a titkosrendőrség elkapta, ráharapott a nyelvére, mire szája megtelt vérrel. A rendőröknek azt mondta, tuberkolózisban szenved, így orvoshoz vitték. Az úton viszont sikerült megszöknie, ezt követően pedig kénytelen volt elhagyni az országot a brit nagykövet autójának csomagtartójában megbújva.
Skarbeket 1952-ben, 44 éves korában gyilkolta meg egy férfi, mert állítólag a nő nem viszonozta érzelmeit, életéről nemrég nyílt meg kiállítás Nagy-Britanniában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.