Tovább borzolja a kedélyeket a kutyák láncon tartását szabályozó rendelet. Van, aki szerint elmebeteg ötlet volt a bevezetése.
Kutyákat eresztenek szélnek, altatnak el, és ez még csak a kezdet. Január elején ugyanis életbe lépett az a rendelet, amely kimondja: tilos az ebeket tartósan kikötve tartani. A Bors az elmúlt hétvégén már beszámolt az első reakciókról.
Szopkó Nikolett, a Kunkarcagi Állatvédő és Állatbarát Egyesület önkéntese a Borsnak elmondta, egy hét alatt csaknem negyven kutyát altattak el az állatorvosok. A gyepmesteri telepre tömegével hozták be az állatokat attól tartva, hogyha ezután is kikötve tartják őket, kemény büntetést kapnak. Cikkünk hatására azonban a többi kutya talán megmenekülhet a városban.
– Úgy tudom, az állatorvosoknak azóta megtiltották, hogy teljesen egészséges kutyákat elaltassanak – mondta az aktivista.
Több önkormányzatot is megkérdeztünk, hogy eddig hány esetben büntettek, illetve ellenőrzik-e a láncon tartást.
– Jelenleg vizsgáljuk, illetve értelmezzük a jogszabályt. Mi nem ellenőriztünk még, és mivel bejelentést sem kaptunk, nem is bírságoltunk – mondta a Borsnak dr. Kóder László, Rakamaz jegyzője.
Balatonszentgyörgy jegyzője sem szabott még ki büntetést, ahogy Budapest XXII. kerületének önkormányzata is azt válaszolta, hogy a kutyák láncon tartását nem ellenőrzik, amennyiben viszont lakossági bejelentés érkezik az önkormányzathoz, eljárnak az ebtartók ellen.
Red Remélem, egy szabadon hagyott kutya fogja elharapni a torkát azoknak az okos embereknek, akik a lánc ellen vannak.
Attila Ha engem vagy a családom egy tagját megharapja egy kóbor kutya, jobban járnak az állatvédők, ha elbújnak a föld alá.
Győző A falusi postásokat megkérdezték erről a rendeletről? Mert így nekik innentől veszélyességi pótlék jár. Egy napot sem úsznak majd meg kutyaharapás nélkül…
Gréti Na végre, remélem, többé nem hagyják a kutyákat megfagyni, sem hőgutát kapni láncra verve.