Három pótlap miatt nem licitált senki és végül Zrínyi Miklós Szigeti veszedelme kikiáltási áron kelt el.
Csak az árverés előtti este hozták nyilvánosságra, hogy három pótlapot tartalmaz az nyolcmillió forintos kikiáltás árú, 1651-es nyomtatott könyvritkaság, amely Zrínyi Miklós Szigeti veszedelem című eposzának első kiadását is tartalmazta. Valószínűleg emiatt nem licitált rá senki, végül kikiáltási áron kelt el, pedig a kötet a Krisztina Antikvárium hétvégi árverésének legdrágább és legexkluzívabb darabja volt.
A könyvgyűjtőkörökben kisebb botránynak számító hír ellenére csaknem megtelt a Deák Ferenc téri irodaház aulája, ám egyetlen közismert politikus vagy üzletember sem foglalt helyet a széksorokban. A Zrínyi-könyv vásárlója sem mutatta meg magát, telefonon tartotta a kapcsolatot egy helyette licitáló hölggyel. A titkokzatos könyvgyűjtő alaposan kiköltekezett: csaknem tizenötmillió értékben vásárolt. Rajta kívül még két, szintén telefonos közvetítővel licitáló költött milliós tételben, az igazán drága darabokért csak ők versenyeztek. Ám minden azért nekik sem kellett: az 1652-es kiadású, Hírneves magyarok arcképcsarnokáért senki sem adott egymillió forintot.
A különleges, bár kevésbé értékes tételekre is nagy összegeket fizettek ki a licitálók. A fiatal Ady Endre aláírását tartalmazó 125 éves könyv 190 ezer, a költő gimnáziumi bizonyítványa 420 ezer, Babits Mihály dedikált fotója 48 ezer forintért kelt el.