Aktuális

Undorító dolgok folytak a ceglédi konyhán

Bors

Létrehozva: 2015.10.21.

Fejlemény a ceglédi romlott hús-ügyben! A konyhán a húselőkészítőben a mosogatóba a szennyvíz elvezetője csepegett, a raktárban közvetlenül a padlózaton tárolták az élelmiszereket.

Mint azt a BorsOnline is hírül adta október másodikán, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) ellenőrei 240 kiló olyan élelmiszert találtak majd foglaltak le a közétkeztetési feladatokkal – így akár az óvodába is szállító – megbízott szolgáltató, a TS Gastro konyháján, aminek már semmi keresnivalója nem lett volna a főzőkonyhán.

Nos, a NÉBIH múlt szerdai, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint várhatóan több százezer forint lesz a bírság. Az albertirsai székhelyű cég másik két konyháján elvégzett ellenőrzések során a szakemberek nem találtak problémát.

A hír szerint a ceglédi konyhán az ellenőrzés során a felhasznált élelmiszerek között – elkülönítés vagy megjelölés nélkül – egyebek mellett több mint 80 kilogramm lejárt fogyaszthatósági idejű húst, húskészítményt találtak.

Az épület helyiségeinek állapota szintén nem felelt meg az előírásoknak. A konyhában a falak csempehiányosak, az ajtók és tároló szekrények sérültek, takaríthatatlanok voltak. A húselőkészítőben a mosogatóba a szennyvíz elvezetője csepegett. A raktárban közvetlenül a padlózaton tárolták az élelmiszereket. A NÉBIH a lejárt és nem nyomon követhető élelmiszereket megsemmisítette.

Ceglédi lakosokat kérdeztünk, mit szólnak az ügyhöz? Nos, akadt, aki soha nem fogyasztana a szóban forgó szolgáltató főztjéből. Különösen a mosogatóba csepegő szennyvízelvezető verte ki a biztosítékot. Milyen lépést terveznek a városban a jövőben az étkeztetés rendbe tétele érdekében? A Bors kedden telefonon kereste Cegléd város önkormányzatát, de hiába. A sajtóirodáról viszont az alábbi közleményt kaptuk:

"Az önkormányzat tájékozódik az ügyben és megkérte hivatalosan a határozatot. Az önkormányzat amint a határozatot megkapja, tudja értékelni a jelenlegi helyzetet. Tájékoztatást kértünk továbbá a közétkeztetési feladatokkal megbízott vállalkozótól, hogy milyen intézkedéseket tettek illetve milyen lépéseket terveznek annak érdekében, hogy a hasonló helyzetek kialakulását elkerüljék."

Ezek után már csak az a kérdés, ha 250 kilogrammnyi, lefoglalt hús után – amely akár óvodások asztalára is kerülhetett volna – sincs határozott lépés, mit kell tennie még a TS Gastronak, hogy szerződést bontson vele az önkormányzat?

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek