Elképesztően édes, az illata finom prémes. Ő Bengal Twins Lunar Eclipse, a 4 hónapos bengáli kislány cica, amely 250 ezer forintért a gazdáját keresi. Ha valaki tenyésztené, az félmilliót fizet.
Imádja a cicákat, és pénze is van? Most elgondolkozhat azon, hogy megvegye azt az egyik legdrágább fajtájú, ráadásul speciális színű bengáli cicát, amelynek anyukája az egyetlen faszén bengáli macska Magyarországon. A faszén, vagyis a fekete mintázat egy különleges génhordozást jelöl.
– Bár a hirdetésünkre nagyon sok az érdeklődő, nálunk nem vehető meg úgy egy macska, mint a boltban bármilyen termék – mondja a Borsnak Juhász-Toldi Melinda, aki hét éve foglalkozik ennek a fajtának a tenyésztésével.
– Éppen ezért közvetítőn keresztül sem árulunk. A leendő tulajdonos csak lakásban tarthatja Lunar Eclipse-t, és szerződés rendelkezik arról is, hogy nem pároztathatja, amivel a tenyészetünket védjük – teszi hozzá Melinda. A kiscica szülei rendelkeznek minden elvárt genetikailag örökletes és fertőző betegség negatív tesztjével, így a vásárló biztosra mehet.
A bengáli egyébként nagyon intelligens, kifejezetten gazdicentrikus. A tálkájában hagyott felesleges, vagy számára kevésbé kívánatos élelmet rendszeresen próbálja betemetni mancsaival. Ez a genetikailag kódolt tulajdonság már a bengáli egészen kicsi korától megfigyelhető. Ha valamilyen erősebb szagot érez, száját „párduc szájtartásban” félig nyitva tartja, hogy azonosítani tudja az illatokat. Ez a viselkedési forma csak a nagymacskák körében figyelhető meg. Bundájának különleges, finom prémillatát pedig szintén a leopárdmacska ősétől örökölte meg.
Étrendje a többi macskáéval majdnem megegyező, azonban egy kicsit magasabb fehérjetartalmú élelemre van szüksége, ezért kiváló minőségű száraz tápot és színhúst vagy igen magas hústartalmú konzerveket, illetve fűszerezetlen házi husit kell kapnia.
A bengáli macskát hivatalosan 1963-ban egy kaliforniai tenyésztő, Mrs. Jean Mill, a Millwood kennel tulajdonosa hozta létre. A tenyésztő egy házimacska kandúrt keresztezett egy nőstény ázsiai leopárdmacskával. Ezzel létrejött a tenyésztők későbbi besorolása alapján az első generációs F1 macska.