Tizennégymillió forintért eladó az egykori hantházi vasúti végállomás épülete.
Az Otthontérkép oldalán található a Ceglédhez közeli bakterház hirdetése, amely szerint a felújított épület gazdálkodásra és turizmusra is alkalmas. Tartozik hozzá egy 8143 négyzetméter zöldterülettel rendelkező tanya is. A telken gyümölcsfák, működő kemence és állattartásra kialakított épület is található.
A ceglédi vasútvonalnak ez a húsz kilométeres szakasza 1909-ben épült. Pont húsz megállója volt, a végállomása a Kupai Kovácsmajor, vagyis a mai Hantháza. Ugyan a hirdetés szerint az épület Csemő településhez tartozik, ami annak idején a tizenharmadik megállóra esett, az Urbanista blog azonban kiderítette, hogy valójában a végállomás épületéről van szó, ami nemrég új külsőt kapott. Tizennégymillió forintért bárki kipróbálhatja a bakteréletet 65 kilométerre a fővárostól.
A vasútállomások.hu leírja: anno három vágány volt, két vonatfogadó és egy rakodóvágány. A környékbeli gazdaságokból szállították rajta a terményeket a városba, de személyszállító vonatok is jártak itt a síneken. Volt külön diákkocsija is, amire csak a tanyákból érkező iskolások szállhattak. A rövid szakasz ellenére megmaradt a környékbeliek emlékezetében. Az interneten külön rajongói oldala is van a vasútvonalnak. Az is kiderül: 2009-ben az állomás épülete még kocsmaként is szolgált.