Elképesztő: Fejes Istvánnak nem a házát, hanem házának három helységét akarja lefoglalni a bírósági végrehajtó.
Évek óta egy hihetetlen, abszurd rémálomban éli az életét a vecsési Fejes István. A férfitől ugyanis bírósági végrehajtó „jogerős bírósági végzésre” hivatkozva akarja elvenni ingatlanát. Furcsa módon azonban nem az egész házát, hanem „csak” a hálószobát, fürdőszobát, WC-t és a konyhát.
– Ez a telek a mellette lévő két másik ingatlannal együtt régen egyházi tulajdon volt. A múltban egységes területen egy templom és a parókia épülete állt. A templomot a második világháborúban felrobbantották. A megmaradt parókia épületét és a telket 1963-ban államosították, és három külön álló ingatlanra osztották - mesélte a Borsnak Fejes István.
– István a 716. hrsz számú ingatlant a Monor és Vidéke ÁFÉSZ-től '87-ben kezdte bérelni, majd '92-ben meg is vásárolta. Ekkor földmérést is végeztek, de a földmérő, a telek külsőmérésével szemre állapította meg a telekhatárokat, nem ment be a területen lévő, a parókiával határos épület részbe, és egy 4x8méteres területet a térképvázlaton egyszerűen „levágott” az épületből. István békében élt 2007-ig.
Az államosítás folyamán létrehozott másik két ingatlan víz és szennyvízcsatorna rendszere a Fejes István tulajdonát képező ingatlanon maradt. Ezért 15 év után írásban kérte a szomszédokat, hogy csináltassanak maguknak szabályos külön közműrendszert, mert a mellette lévő vasbolt ereszcsatornája rendszeresen eláztatta a hálószobája falát. A telken átvezetett szennyvízcsatorna dugulása miatt pedig többször fel kellett bontania a kertjét és az udvari térkő burkolatát. Ehelyett azonban beperelték: azt állították, hogy a ház egy része az ő telkükön van egy régi telekrajz szerint - mondta a férfi, aki ezek után hiába mutatott be számtalan írásos bizonyítékot, sorakoztatott fel tanukat, a Monori Járás Bíróság egyszerűen lesöpörte az asztalról, így elvesztette a pert.
István elmesélte, hogy az első tárgyaláson a felperes azt állította, hogy ablakokat és ajtókat falaztott be, és ő vágattott újakat. Ez hazugság volt, ezért az eljáró bírónő új időpontra helyszíni tárgyalást tűzött ki. Ekkor a bíróság megállapította Fejes István igazát, és elismerte, hogy ezek az épület részek eredetileg is csak az ő ingatlana felöl járhatók be. A bírónőt ezután hamarosan leváltották. Az új vezető bírónő viszont semmilyen általa benyújtott iratot, és tanut nem fogadott el. Érthetetlen az is, hogy az épületrész belső átalakítására kiadott építési engedélyt , a két szomszéd elfogadta, nem élt fellebbezési lehetősségével, amivel elismerte Fejes István tulajdonjogát, pedig volt harminc napjuk fellebbezni, ha valóban az ő telkük lett volna.
– Elmondom, hogy 2014. februárban az eljáró bíró elfogultságára hivatkozva írásban kértem meghallgatást a Monori Járásbíróság elnökétől. Levelemre a mai napig nem kaptam írásos választ. Hosszas telefonon történt érdeklődésem után meghallgatott „valaki” se név, se titulus, se hangfelvétel, se jegyzőkönyv. Közölte velem a meghallgatást folytató hölgy, hogy elvesztettem a pert, ne is próbálkozzak. Mikor elfogultságra hivatkozva korrupció alapos gyanújával tettem feljelentést a rendőrségen annyit kaptam, hogy a bírónő úgy dönt, ahogyan akar – tárta szét a kezét a férfi, aki lassan egy éve várja a választ a bíróságtól.
– Nincs válaszadási kötelezettségük, azóta többször is bírósági végrehajtó akarja elvenni a házam három szobáját, de az az én tulajdonom, oda nem jöhetnek. Birtokvédelmet is kértem rá. Az ablakok rácsozva vannak, szóval a falat tudnák lebontani... Nincs jogbiztonság Magyarországon – legyintett szomorúan.
Kerestük a Monori Járásbíróságot is, azonban azt válaszolták, hogy konkrét esetről nem adhatnak tájékoztatást.