Aktuális

Hoppá: Jézusnak nincs köze a torinói lepelhez?

Bors

Létrehozva: 2014.10.26.

Újra egymásnak feszülnek az ereklye évszázados rejtélyét vizsgáló tudósok, valláskutatók és hívők. A brit Charles Freeman ugyanis azt állítja, a torinói lepel több mint 1300 évvel Jézus halála után készült.

középkori Charles Freeman, brit tudós úgy véli, hogy a híres ereklye nem más, mint egy középkori kellék, melyet a húsvéti ünnepléshez használt az egyház. Freeman, aki roppant tekintélynek számít a szakterületén ugyanis úgy véli, semmi bizonyítható jel (történelmi szöveg) nem mutat arra, hogy a lepel 1355 előtt is létezett.

Freeman évekig tartó vizsgálatainak fényében pedig elképzelhetetlen, hogy a keresztről leemelt halott Jézushoz érhetett vol­na a lepel, s a test máig látható képet hagyjon azon. A tudós a neves History Today című szaklapban publikálta az elemzését, ami ismét nagy vihart kavart a történészek, a valláskutatók és természetesen a hívők körében is.

Leonardo készítette?

Jó ideje tartja magát az az elmélet, miszerint a híres leplet a reneszánsz zseni, Leonardo da Vinci hamisította. A művész kezdetleges fotográfiai módszerrel készíthette és saját képmását örökíthette meg a lenvásznon.

Az egyház szerint eredeti

A római katolikus egyház az egyik legfontosabb ereklyeként őrzi a torinói leplet, melyet alapos tanulmányozás után (többek között radiokarbonos és pollenvizsgálat) nyilvánítottak eredetinek. Eszerint Jézus teste rajzolódik ki a négy méter hosszú lenvásznon úgy, ahogyan a lepelbe helyezték ideiglenes temetésekor.
 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek