Ismét csorbulni látszik az egyébként is törékeny skót-angol viszony. Régi feljegyzésekből kiderült ugyanis, hogy a londoni kormány évekkel ezelőtt azt tervezte, hogy megölik a Loch Ness-i szörnyet.
Örülhetnek az angolok, hogy nem néhány héttel ezelőtt derült ki a londoni kormány terve. Ugyanis a brit kabinet 1933-ban azt tervezte a természettudományi múzeummal karöltve, hogy elrabolják a skótok nemzeti kincsét, a Loch Ness-i szörnyet, és a tetemét kiállítják a londoni intézetben. Ha ez már a nyáron kitudódik például, akkor minden bizonnyal másként ért volna véget a szeptemberi népszavazás, amelyen végül elbukott a skót függetlenedési kísérlet.
A Skót Ügyekkel Foglalkozó Iroda több aktájában is foglalkoztak Nessie elrablásával. Az egyik ilyen dokumentumban részletesen leírták, hogyan kell levadászni a lényt, és kifejezetten felhívták az érintettek figyelmét arra, nehogy megremegjen a kezük például humanitárius okokból: ott helyben lőjék főbe az állatot. Nessie-t ezután hűtőházba vitték volna. A hír már 1934-ben kiszivároghatott, a Skót Királyi Múzeum ugyanis ekkor közleményben tudatta, hogy jogot formálnak a Loch Ness-i szörnyre. Így amennyiben el is pusztulna, teteme akkor sem kerülhet Angliába.
Az ügy ezután elcsitult, csak 1960-ban került újra elő, amikor egy londoni parlamenti képviselő felmelegítette a Nessie-kérdést. A Toryknál politizáló David James addigra már igazi megszállottja lett a legendás lénynek, de abban az évben társat lelt harcához: nem más karolta fel ügyét, mint a királynő, II. Erzsébet férje, Fülöp herceg.
Fülöp maga is rajongott Nessie-ért és elérte Jamesnél, hogy a királyi haditengerészetet küldjék az állat felkutatására. Állítólag még a feleségét is győzködte erről, de a két férfi süket fülekre talált mindenhol. Fülöp céljairól nem tudni, de állítólag ő maga is nagyon szerette volna trófeaként kiállítani a tetemet, így feltehetően nem éppen a legbékésebb céllal vadászta volna le a lényt.