Nem volt nála személyi igazolvány, ezért bilincsbe verve vittek be a rendőrségre egy 48 kilós asszonyt Pilisvörösváron. Állítja: azóta veszedelmes bűnözőként néznek rá a helyiek az utcán.
A mai napig remegő hangon képes csak felidézni Kornéli Lászlóné a június 30-án Pilisvörösváron vele történteket. Egy üzlet bérleti jogával kapcsolatban vita alakult ki közte és az üzlethelyiségét bérlő személy között.
– Érvényes megállapodásunk szerint szerettem volna a bérleti jogot felmondani, amit a bérlő nem volt hajlandó tudomásul venni – mesélte a Borsnak Kornéli Lászlóné Marika. – Reggel fél hét körül mentem át az üzletbe, és érvényesíteni akartam a jogomat, de a bérlő kihívta a rendőröket, akik igazoltatni akartak. Nem voltak nálam a papírjaim, de felajánlottam, hogy ha az alig egy sarokkal arrébb levő lakásomra átkísérnek, minden további nélkül bemutatom ezeket. A két rendőr közölte velem, hogy ők nem taxi, majd az utcán nézelődő emberek szeme láttára megbilincseltek, betettek a rendőrautóba és bevittek a rendőrségre, ahol közel három órán keresztül fogva tartottak. A szívem összevissza vert, és a stressztől olyan rosszul lettem, hogy mentőt kellett hívni hozzám. A bilincset csak a rosszullétem miatt vették le rólam. A mentősök megállapították, hogy annak ellenére, hogy nem vagyok cukorbeteg, a vércukorszintem felszökött 8,5-re. A rendőrök csak ezután engedtek szabadon – állította az 54 éves, 152 centi magas, 48 kilós Marika, aki tanácstalanul állt az eset után.
– Utólag azt állították a rendőrök, hogy a kényszerintézkedésre azért volt szükség, mert ellenálltam, az autójukat rugdostam, miközben az igazság az, hogy a kezemet hátratéve vártam, hogy megbilincseljenek. Ellenállni az én alkatommal nevetséges lett volna. Ezt szemtanúk is igazolják – mondta Marika.
Ezek után a nő július 11-én, a BRFK Teve utcai panaszirodáján feljelentést szeretett volna tenni.
– Elmondtam, mi történt, de miután a feljelentés szövegébe nem az került, amit állítottam, és többszöri kérésem ellenére sem az volt benne, amit szerettem volna, nem voltam hajlandó a szövegét aláírni. Erről igazolást is kaptam, de arról, hogy mit mondtam, arról nem. És azt sem tudom, hogy a feljelentésemnek lett-e következménye – magyarázta Kornéli Lászlóné.
Az üggyel kapcsolatban megkerestük a rendőrséget. Közölték, hogy a Pest Megyei Rendőr-főkapitányságnak az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény értelmében adatvédelmi okok miatt az említett ügyről nem áll módjában tájékoztatást adni.