Szeptember első napjaiban a világ szinte minden pontján elkezdődött a tanítás. Ám vannak olyan helyek, ahol az iskolába járáshoz nem elég csak buszra szállni.
A Rio Negro folyó kolumbiai szakaszán egy kötélpályán kell leereszkedni 800 méteres magasságból 400 méterre, hogy a gyermekek eljuthassanak a tudást kínáló iskolájukba.
A Dél-Kínában található Zsang Csiavan faluban ezeken a mindennek, csak épp biztonságosnak nem nevezhető falétrákon kell a nebulóknak felmászni, hogy az iskolapadba ülhessenek.
Az indiai Zanskar a világ legmagasabb hegységének, a Himalájának a lábánál fekszik. A gyerekek itt akár -20 Celsius-fokos hideggel is kénytelenek megküzdeni, ezért nem csoda: hogy ezt az utat ne kelljen mindennap megtenni, inkább vállalják, hogy bentlakásos rendszerben tanulnak.
A Kínában található Pili szintén nehezen megközelíthető a mindennapokban, ezért a több mint 200 kilométeres utat egy lehetetlenül veszélyes hegyes szakaszon kénytelenek megtenni az egyetlen bentlakásos iskola növendékei.