Sört főznek, kézzel csiholnak tüzet, és bőrből készült rongyokban járnak annak a tábornak a lakói, akik fejükbe vették: ősemberként élnek.
Német régészek és diákjaik egy csoportja kiköltözött az erdőbe, hogy ott éljenek ősemberként. Huszonhatan próbálják modellezni, hogyan éltek őseink tízezer évvel ezelőtt.
A tábor lakói kézzel csiholt tűzön készítik az ételeiket, maguk főzik és szûrik le a sört. Akkoriban az ember már főzött magának sört és egytálételeket is, a régészek a leletekből tudják, milyen növények álltak a kőkorszaki ember rendelkezésére. A táborlakók kipróbálják azt is, hogy ezekből a növényekből miket lehet készíteni.
A 27 éves dán régésznek, Jannie-Marie-nak ez a tábor volt minden álma, ahol tudományos kutatásokat is végez. Mivel a lakók kunyhóiban nyílt tűz lobog – azzal fűtenek, főznek és világítanak – a füst fojtogató, Jannie-Marie azt szeretné megmérni, mekkora szén-monoxid-terhelésnek voltak kitéve elődeink.
Az észak-németországi Albersdorfban található tábor minden lakójának nyakában ezért egy kis high-tech műszer lóg, amely méri a szén-monoxidot. A kutatók életmódja nem egészen autentikus, mert vadászni nem tudnak, így ételeiket a közeli szupermarketben szerzik be, de ilyenkor sem vedlenek át mai emberré, ágyékkötőben, mezítláb gyűjtögetik a joghurtot és a müzlit.