Ügyvédet fogadott P. Richárd, hogy kiderítse, milyen alapon tartóztatták le tunéziai nyaralása során. Neki ugyanis a mai napig nem mutattak bizonyítékokat.
Nagy vihart kavart a Bors írása: csütörtökön írtuk meg, hogy P. Richárdot a tunéziai reptéren családja szeme láttára vették őrizetbe, és négy napig tartották fogva július elején. Ráadásul fogalma sincs, mivel gyanúsítják.
Végül ügyvédek és a magyar nagykövetség segítségével kiszabadult, de a kaland kétmillió forintjába került, nem beszélve a tönkrement családi nyaralásról. Állítólag az ő útlevelével, francia állampolgárként csempésztek autókat az országba 2006 és 2009 között, de bizonyítékokat nem látott.
Tegnap a déli órákban fogadta P. Richárdot és ügyvédjét Tunézia magyarországi nagykövete. Az egyeztetés után beszámoltak lapunknak.
– Richárd története érdekelte a nagykövet urat. Kifejezte sajnálatát, és kifejtette, hogy hajlandó újabb konzultációra az ügy tisztázása érdekében – mondta el a Borsnak dr. Czipri Zoltán. – Felvesszük a kapcsolatot a Külügyminisztériummal és a Richárd ügyében Tunéziában eljáró ügyvéddel, hogy további információk és dokumentációk birtokába jussunk.
Ricsi és a családja úgy tért haza, hogy a férfinak semmilyen hivatalos dokumentuma nem maradt arról, hogy bíróság elé állították, sőt négy napot börtönben is töltött. Családja őrzi azokat az átutalási bizonylatokat, amelyek igazolják, mennyit fizettek a kinti ügyvédeknek. Richárd az eljárás során is hiába kérte, sem a hamis útlevelet, sem fényképét, sem a kicsempészett autók vámpapírjait nem láthatta.
– A mai napig nincs tudomásom olyan okokról, amelyek alapján ez az eljárás és a letartóztatásom indokolt lett volna. Az elmúlt években többször utaztam. Ha nemzetközi elfogatóparancs lett volna ellenem, már Ferihegyen letartóztattak volna – véli a kárvallott.