Budapest egyik legdrágább ingatlanába költözik Orbán Viktor és kormányfői hivatala. A budai karmelita kolostor szolgált már templomként, zárdaként, lőszerraktárként és színházként is.
Csodás budai és pesti panoráma nyílik majd a kormányfői szobából, a Lánchídra, a Parlamentre és jó időben a váci hegyekre. Két emelet azonnal beköltözhető. Az első szinten egy pazar, 170 négyzetméteres helyiség található, amit irodák fognak közre. A második szinten foglal helyet az épület ékköve, a Panorámaterem a maga 200 négyzetméteres területével.
Ez tűnik első ránézésre a legexkluzívabbnak és a legalkalmasabbnak a kormányfői dolgozószoba, illetve a hozzá tartozó fogadószoba kialakítására. A Parlamentben jelenleg 180 négyzetméter áll Orbán rendelkezésére.
A kolostor épületébe próbált az üzemeltető bérlőket szerezni, ám a 13-17 eurós (4030–5270 Ft) négyzetméterárak nem bizonyultak piacképesnek. Iroda a város felett – így hirdették. A 496 négyzetméterért átlagosan havi 2,2 milliós bevételt reméltek.
A kolostor egyéb részei egyelőre foglaltak. Itt működik a Nemzeti Táncszínház, néhány hivatal, a Várgondnokság, a Nemzeti Örökség Intézete. Ezeknek az intézményeknek távozniuk kell. Jövőjük, akárcsak a költségek, ismeretlenek. Orbánék 2016. március 15-ig költöznek a helyükre.
Karmelita kolostor: kalandos sorsú épület
Nagy Lajos király édesanyjának gyóntatói karmeliták, egy a 12. században alapított katolikus rend tagjai voltak. A rend Magyarországon 1372 óta létezik.
Az 1740-es évekig zárdaként, raktárként szolgált.
1748-ban II. József 1200 fős színházzá alakíttatta át. Végül egy kaszinó is helyet kapott benne.
1763-ban szentelték fel a kolostort. Helyén török mecset romjai álltak.
1800-ban Beethoven koncertet adott itt.
1833-ban kibérelte a Nemzeti Színház későbbi alapító társulata. Fellépett Laborfalvi Róza, Déryné Széppataki Róza, Blaha Lujza.
1914–18 között katonai raktárként üzemelt.
1924-ben karzata leszakadt.
1945-ben az ostrom alatt rommá lőtték.
1947-ben kívülről felújították, de csak 1978-ban nyílt meg színházként.
A rendszerváltás után már a szocialista kormányzat is ki akarta üríteni. Exkluzív szállást kívántak berendezni az államfő vendégeinek részére