Aktuális

Akár folyékony víz is lehet az új Földön

Bors

Létrehozva: 2014.04.19.

Először fedeztek fel egy Föld méretű bolygót egy másik csillag lakhatósági zónájában. Még nem tudni, van-e víz a Kepler–186f felszínén, de épp megfelelő távolságban kering a napja körül.

Új, akár az emberi életre is alkalmas bolygót észlelt a NASA Kepler űrteleszkópja. Az adatok szerint a Kepler–186f névre keresztelt égitest átmérője alig tíz százalékkal nagyobb a Földénél, vagy­is ez az első, egyértelműen Föld méretű bolygó, amely egy másik csillag körüli, életre alkalmas zónában található.

A kutatást végző Seti Intézet már nagyjából 1800 exobolygót fedezett fel, ám ezek közül csak húsz kering a csillaga körüli élhető zónában. Mivel ezen bolygók jóval nagyobbak a Földnél, nem dönthető el róluk, hogy a Földhöz, a Marshoz és a Vénuszhoz hasonló szilárd felszínű bolygók-e vagy a Neptunuszhoz és az Uránuszhoz fogható gázbolygók.

Valószínű, hogy a Kepler–186f-nek a föl­dihez hasonló légköre van, így ha egyáltalán előfordul víz a felszínén, akkor az csakis folyékony halmazállapotban lehet jelen. – A Kepler–186f az első valódi lehetőségünk, hogy a naprendszerünkön kívüli idegen élet nyomait keressük – nyilatkozta dr. Steve Howell, a Kepler-misszó egyik vezető kutatója. 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek