Aktuális

Idén bővelkedtünk rekorder állatokban

Bors

Létrehozva: 2013.12.21.

Tudta, hogy a világ legöregebb gibbonja nálunk él? Nem ő az egyetlen idei állatkerti rekorderünk: mi büszkélkedhetünk többi közt a világon a legritkább rovar tartásával is.

Egyedülállóak a botsáskáink

Bár sokan irtóznak az ízeltlábúaktól, tagadhatatlanul világelsők vagyunk rovarügyben: a budapesti állatkertben található a világ legtöbb, kétszáz rovarfajtája, és itt található a világ legritkább rovarja, a Lord Howe-szigeteki botsáska.

Az állat őshazája az Ausztráliához tartozó szigetvilág, eddig egyedül itt éltek a különleges és kritikusan veszélyeztetett botsáskák. Tavaly áprilisban 200 pete érkezett hazánkba, s azóta több utód is kikelt. Ôshonos területén kívül egyedül Magyarországon él ez a faj.

Krokodilbébik a sztárok

Kilenc tompaorrú krokodillal lett gazdagabb a Szegedi Vadaspark. Igazi világszenzációnak számít ez, ugyanis az utóbbi évben a világon egyedül itt sikerült szaporítani ezt a kritikusan veszélyeztetett fajt. Az anyaállat március 26-án rakta le tizenhét tojását. A keltetéshez különleges környezetre volt szükség.

Száz nap után szűrődtek ki az első hangok a tojásokból, majd kilenc tojásból kikeltek a fiókák. Azóta krokodil-oviban nevelkednek.

Újra utódot vár Lulu

27 éves volt Lulu, amikor a világ első mesterségesen megtermékenyített orrszarvúját világra hozta 2007-ben a Fővárosi Állat- és Növénykertben. Layla január 27-én látta meg a napvilágot.

2008-ban Lulunak ismét utódja született, idén november 13-án pedig újra megtermékenyítették az állatot. Egyelőre nem tudni, a beavatkozás sikeres volt-e, mert az orrszarvúaknál a vemhesség tizenhat hónapig tart. 

Pablo két és fél tonna

Veszprémben él Európa legsúlyosabb orrszarvúja, Pablo. A hatalmas bika 2,5-2,7 tonnával vált rekorderré, de híres vonalaiért igencsak megdolgozik: napi hatvan kiló szénát fogyaszt.

A 46 éves óriás Rebekával és annak borjával, Narunával él egy kifutóban, de a csajozás mellett nagy világutazó is. 

– Pablo San Diegóban született. Viszonylag fiatalon Ausztriába került, majd Németországot is megjárta – mondta el a Veszprémi Vadaspark sajtósa, Szabó Petra. – Hozzánk 2007-ben érkezett.

Hilda makkegészséges

A fővárosi állatkertben csodálhatják meg a látogatók Hildát, a gibbonmatuzsálemet. A hölgy 44 éves, s ezzel a legkorosabb gibbon a világon. Mint Hanga Zoltán szóvivőtől megtudtuk, az állatkertben 43 évnél tovább még egy gibbon sem élt.

Átlagos életkoruk 25-30 év. Hildán alig fog az idő: ugyanúgy táplálkozik és végzi a napi rutinját, mint ifjabb korában. Egyetlen jele a korának, hogy kissé már rigolyás, s változékony a hangulata.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek