Életveszélyt okozó testi sértéssé minősítették a zsaruk azt a verekedést, amibe Kállay-Saunders András is belekeveredett május végén. Ezért akár súlyos börtönesztendők is járhatnak.
Nem tétlenkedik a rendőrség Kállay-Saunders Andrásék verekedése ügyében. A Bors május végén írta meg: az énekes és társasága a Hajógyári-szigetről távozva keveredett csetepatéba. A megasztáros lapunknak elismerte, az ő keze is eljárt, azt mondja: önvédelemből.
– Nem hagyhattam, hogy bántsák a barátomat. Megpróbáltam ledobálni róla az embereket, s közéjük állni. Védtem őt és magamat is. Nem hiszem, hogy olyan ütést vittem be, ami ilyen sérülést okoz. A barátom verekedett tovább, és a támadó a földre esett. Lehet, akkor sérült meg ennyire. Sajnálom, hogy baja történt – nyilatkozta akkor Saunders.
Most hiába kerestük, menedzsere csak annyit közölt: ők nem tudnak semmit az ügyről, nincs mit mondaniuk. Márpedig újdonság azért akad, és az elkövető számára nem túl jó hírek. A Bors megkeresésére a rendőrség megerősítette, hogy már nem csupán súlyos testi sértés miatt nyomoznak, és az ügy át is került a megfelelő szervekhez: „A további eljárást a Budapesti Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Szervek Bűnügyi Főosztály Életvédelmi Osztálya életveszélyt okozó testi sértés bűntett elkövetésének gyanúja miatt folytatja ismeretlen tettes ellen. Gyanúsítottkihallgatásra ez idáig nem került sor.”
Korábban a rendőrök már elismerték, hogy sikerült azonosítaniuk a lehetséges elkövetőket. Időzben az orvosszakértői vélemények is elkészülhettek, és ezek alapján lehet már súlyosabb a bűncselekmény minősítése.
A verekedésben megsérült testvérpár állapotáról a Bors úgy tudja: az egyik fiú arc- és orrcsonttörést szenvedett, míg testvére agylebenyzúzódással napokig feküdt az intenzív osztályon. Utóbbi akár könnyen a halálához is vezethetett volna, így lett „életveszélyt okozó testi sértés” az új gyanú. Ezt a bűncselekményt keményen bünteti a bíróság – bár az ítéletet természetesen még sok körülmény befolyásolhatja.
– Ennek a bűncselekménynek a büntetése általában kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés lehet, amennyiben a testi sértés életveszélyt vagy halált okoz – mondta a Borsnak dr. Bacsek György. – Ha a másik sértett sérülései könnyűek, alapesetben két évig terjedő, ha súlyosak, alapesetben három évig terjedő börtön is járhat érte.