Londonban kezdődött stand-up komikusi karrierje a magyar származású Kertész Júliának. Egyéjszakás kaland éppúgy szerepel a színpadi történetek között, mint az: miért nem akar férfi lenni.
Kalandos életem volt, sok nehézséggel, de ma már minden megélt rosszban keresem és meglelem a jót, a humort – kezdi a Kolozsváron született, majd a nyilasok, a bombák és az oroszok elől Budán bujkáló, végül Párizsban diplomázó, két házasságon túl lévő asszony. A 80 éves Julie Kertésszel a Toastmasters, azaz beszédmondó mesterek budapesti konferenciáján találkoztunk.
– Először furcsán néznek rám, mert a humoristák kint is fiatalok és főként fiúk. Aztán amikor hallják, hogy az ő nyelvükön beszélek, meg szexis témákat dobok be, s olyanokat bizonygatok, hogy sosincs túl késő, akkor valahogy elfogadnak. Nem csak a fiatalok, a saját korosztályom is. Minél személyesebb történetet mesélek, annál jobban nevetnek.
– Sztoriztam már a negyvenévesen megélt egyéjszakás kalandomról, meg arról, sosem akartam férfi lenni, mert azoknak mindennap borotválkozniuk kell. A nőknek nem. Legalább is ötvenéves korukig. Aztán feltöltöttem az internetre egy olyan képet, amin borotvahabos arccal borotválkozom. Súlyos lépés volt, de őszinte és vicces is – meséli életigenléstől csillogó szemmel Júlia, aki tényleg tudja a titkot, hiszen még hetven felett is akadt udvarlója.
A lényeg: önbizalmat ad
A beszéd művészete önbizalmat és erőt ad, népszerűséget hoz. Ahhoz, hogy elmondhassuk, ami nekünk fontos, úgy, hogy azt mások is megértsék, s akár el is fogadják – vélekednek a non-profit Toastmasters Szervezetnél, mely négy angol és egy magyar nyelvű budapesti klub után Győr felé nyit.