Horváth András volt adóellenőr szerint évente 1000 milliárdot csaltak el a nagyok. Úgy látta, a legnagyobb magyar cégekkel és multikkal elnéző a NAV. Az 1000 milliárdból az úthálózatot vagy az egészségügyet tizenkét hónap alatt rendbe lehet tenni.
csaltak Mi volt a legnagyobb üzlet? A cukor beszerzése papíron, többnyire Szlovákiából. Lényege, hogy mire a cukrot Magyarországon forgalomba hozzák, az áfát lenyelik különböző fantom céghálózatok segítségével. Korábban hasonló trükkel ment a búza vásárlása Romániából vagy Szerbiából, amit papíron továbbadtak Szlovákiába, az áfát pedig visszakérték anélkül, hogy valóban létrejött volna az ügylet. A búzánál és más mezőgazdasági termékeknél tavaly vezették be a fordított áfát, így itt már nem éri meg csalni. Lényege: az eladónak semmi dolga az áfával, annak összegét a vevő teszi rá az árra, és ha nem tudja levonni, akkor neki is kell befizetnie az államnak.
Az ország útjainak harmada
Mintegy 1200 kilométeren 122 milliárd forintért teszik rendbe az ország útjait idén és jövőre. Az országos közúthálózat teljes hossza 31 628 kilométer. Valamennyi rendbetételéhez 3215 ezer milliárd kellene. Viszont az ország útjainak harmadát meg lehetne csinálni egy év alatt. Három év alatt Magyarország minden útját fel lehetne újítani.
263 km-nyi autópálya
Az M4-es Abony és Fegyvernek közötti 29 kilométeres szakasza 111 milliárdba kerül. 1 kilométer 3,8 milliárd. Évi 263 kilométernyi autópálya jönne ki az elcsalt pénzből.
66 kórház
Egy kórház felépítése 15 milliárd. Összesen évente 66 épülhetne belőle.
10000 CT-készülék
A computertomográf 80 millióba kerül, plusz húszmillió a telepítése, összesen 100 millió forint. 10 ezret lehetne venni belőle a kórházaknak.
2 4-es metró
A második, Bosnyák téri szakasz nélkül is 425 milliárd forint a metró költsége. Évente kétszer ennyit lehetne építeni.