Patrick Doughertyt nehéz beskatulyázni. Az amerikai művész egyszerre tájépítész, szobrász és építész, az azonban egészen biztos, hogy alkotásai lenyűgözőek.
Patrick Dougherty amerikai szobrászművész egyedülálló tevékenységet talált magának, mellyel kellőképpen ki tudja fejezni a természet iránti tiszteletét és szeretetét. Dougherty az utóbbi 25 évben ugyanis több mint 200 óriási, fűzfából szőtt installációt készített el a világ különböző pontjain, Japántól Brazíliáig.
A férfi talán leghíresebb installációja az ausztráliai Melbourne-ben található fűzfatemplom volt, amelyet három hét alatt, tíz tonna elhullajtott fűzfagallyból készített el. „Épületei” mind rendkívül világosak, és a természetes fény könnyen utat tör magának, ám az anyaghasználatból adódóan nem túlságosan hosszú életűek. A művészt persze ez egyáltalán nem zavarja, hiszen alkotásainak célja mindössze az, hogy közel hozza a természetet az emberekhez, nekünk pedig az a feladatunk, hogy újra felfedezzük gyökereinket.
– Mivel Észak-Karolina erdős vidékén nőttem fel, egyértelmű volt, hogy egyszer fával fogok dolgozni. Alkotás közben mindig a gyerekkorom jut eszembe, amikor kis búvóhelyeket fontam vesszőből az állatoknak. Minden projektem óriási kihívást jelent, ám elég csak a kezembe vennem egy marék vesszőt, és máris tódulnak az ötletek a fejemben, így nincs nehéz dolgom – mesélte az Empty Kingdom című folyóiratnak a művész.