Aktuális

Megkezdődött az év legletargikusabb hete

EEP, Hu-Zo

Létrehozva: 2013.08.27.

Az év legnehezebb hetének eddig január első hét napját tartották, de szakemberek kimutatták: valójában augusztus utolsó hete visel meg bennünket a leginkább. Ennek pedig az az oka, hogy ez átmeneti időszak az önfeledt nyaralás és a munkás őszi időszak között.

nehéz napok Beléptünk a nyár utolsó hetébe, a lélekbúvárok által csak letargia hetének nevezett augusztus végi napokba. Még nem kezdődött el ugyan az óvoda és az iskola, még nem indultak be igazán a szürke hétköznapok, de már elcsendesedtek a Balaton-parti nyaralóhelyek, véget ért a szezon. Ilyenkor már minden család próbál visszarázódni a munkába, készül a nagy hajtásra, az iskolára. Mindenki rosszabb kedvvel teszi ezt, és nosztalgikusan gondol vissza a gyorsan elrepült nyárra.

A kérdés az, hogyan lehet vidámabban felkészülni az előttünk álló őszre? – Valóban nehéz feladat ez, hiszen úgy tűnik, hogy egy kellemes időszakot hagyunk a hátunk mögött, és egy szomorúbb kezdődik. Különösen nehéz megszabadulni ettől az érzéstől, ha hozzászomorodik az időjárás is. Az egyetlen, ami ilyenkor segít, ha számba vesszük munkánk, iskolánk pozitívumait – vallja Bagdy Emőke klinikai szakpszichológus.

Fontos tudni, hogy ami a tudatunkat eltölti, azt a szervezet parancsként fogadja. Vagyis a pozitív gondolatok örömhormonokat szabadítanak fel a szervezetünkben.
Csehák Hajnalka pszichológus úgy látja, hogy ez a hét éppen arra jó, hogy visszatereljük magunkat és családunkat a munkás hétköznapokba. – Nem szabad azon keseregnünk, hogy milyen gyorsan elmúlt a nyár és milyen jó lenne, ha még tartana! Ellenkezőleg, összpontosítsunk a jelenre! – javasolja a szakember.

Jó módszer, ha ilyenkor együtt vásárolunk például tanszereket az iskolás gyermekünkkel, sőt egy fagyival meg is lehet ünnepelni az évkezdést, hogy pozitívabban tudatosuljon ez a gondolat. Töltekezzünk a nyaralásból, de éljünk a jelenben, és gondoljunk a közeljövőre. – Egy család motorja általában a nő, ezért neki kell összegezni a família előtt álló feladatokat, amelyeket időrendi és fontossági sorrendbe kell állítania, hogy jó időszakot tervezhessen meg. De a fontos az, hogy kedvet is tudjon csinálni a tanuláshoz, a munkához – magyarázza Erdélyi Alisza neuropszichológus. 

A remény a kulcsszó, hiszen minden nap hozhat jót. Bár a magyar köztudottan pesszimista nép, így nem ilyen szemüvegen keresztül nézi a többség a dolgokat. Mi azonban ne legyünk azok, lássuk mindennek a jó oldalát, és erre hívjuk fel családunk figyelmét is!

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek