Olyanok, mint a rendes nyulak, csak éjszaka zölden világítanak. A kísérlet elősegítheti a genetikai betegségekre való gyógyszerek tömeggyártását.
Hawaii és török tudósok egy csoportja klónozta azokat a nyulakat, amik zölden világítanak a sötétben. “Ez csak egy jel, ami bizonyíték arra, hogy olyan géneket is bele tudunk tenni egy állat testébe, ami eredetileg nincsen benne” - mondta a KITV-nek Dr. Stefan Moiszjadi, a Hawaii Egyetem munkatársa.
A nyulak világosban éppen ugyanúgy néznek ki, mint normál társaik, ugyanaddig élnek és semmi jelét nem mutatják betegségnek.
A kísérlet még az 1980-as években kezdődött, amikor medúzák fluoreszkáló fehérjéjét kezdték el használni. Azóta kiskutyákon, malacokon és macskákon is kísérleteztek már.
A tudósok abban reménykednek, hogy a kutatás olyan genetikai rendellenességekre nyújt majd olcsóbb gyógymódot, mint a hemofília, vagyis a vérzékenyésg. Aki ilyen betegségben szenved, annak véralvadást elősegítő enzimekre van szüksége, amiket állatokból kinyerni sokkal olcsóbb, mint mesterségesen előállítani.
A fluoreszkáló módszer arra jó, hogy jobban lássák az állatok szervezetében végbemenő folyamatokat.
Kutatásukat az USA-ba is szeretnék bemutatni, de a genetikailag módosított állat egyelőre tabu az Egyesült Államokban.