Becsei Áron órásmestert előbb ismerték el Svájcban, mint itthon. Miközben külföldi milliomosok állnak sorban műremekeiért, ő fejben már forradalmi újítással készül a baseli órafesztiválra.
Kidobóember méretű páncélszekrény közelében, óriásnagyítók alá tolt kézzel pepecsel Becsei Áron órásmester, aki többféle aranyból, platinából, drágakövek sorából és miniatűr alkatrészekből épít forradalmi időmérőket.
Az óráscsaládba született fiatalember, aki mind a mai napig a legifjabb, s mellékesen egyetlen magyar tag a Svájci Független Órakészítők Akadémiáján, nem csak a saját, de a szakma határait is feszegeti. Az ő nevéhez fűződik a világ legkisebb ingaórája és az első, három tengelyű, drágakőcsapágyas tourbillon óraszerkezet is.
– Nincs időm – kezdi nevetve a Bexei márka alapítója. – Teljesen be vagyok táblázva, legkorábban 2015-re tudok megrendelést felvenni, miközben fejben már az idei, baseli óra-világkiállításra készülök. Egy már halott magyar órásmester találmányát szeretném forradalmasítani, de egyedülálló áttörésben reményke-dem az önfelhúzós órák területén is – mesél a terveiről Áron, akire idén még több külföldi út is vár.
– Izgatott vagyok, mert egy közös ismerős révén úgy értesültem, hogy egy igazi világ-sztár is érdeklődik az óráim iránt, akivel talán még idén találkozhatom a távol-keleten. Babonából nem nevezném meg a férfiút, de ha a megrendelőim között tudhatom, és felhatalmaz majd rá, akkor biztosan elárulom – ígéri a számos nemzetközi díj után a Magyar Kézműves Remek 2012 elismeréssel is díjazott órásmester.
Az árakat nézve talán nem meglepô, hogy Áronnak egyelőre nincsenek magyar megrendelői. A sorban álló külföldi milliomosok között azonban már akad visszatérő vendége, aki nem sajnálja egy villa árát kifizetni egyetlen, ékszernek is beillő páratlan óráért.