Pszichológiai hadviselés folyik Péntek Lászlóval szemben? A férfi családja kifogásolja, hogy már csak plexifal mögül kommunikálhatnak a beszélőn a gyilkossal. Büntetés-végrehajtási forrásaink más okokat emlegetnek.
Augusztus 28-án feltehetően jogerős ítélet születik az első fokon tényleges életfogytiglant kapó Péntek László ellen, de Bándy Kata gyilkosának nem csak emiatt fő a feje.
Édesanyja szerint Péntek nagyon nehezen viseli, hogy a havonta engedélyezett beszélők alkalmával immáron csak plexifal mögül érintkezhet a családjával.
– A találkozókra gyakran elviszem magammal Laci kisfiát – mondta lapunknak Gyevnár Istvánné. – A fiam valósággal belebetegszik, hogy most már nem ölelheti, nem puszilhatja meg a picit. Korábban rendesen leülhettünk egy asztalhoz, az ítélet kihirdetése óta azonban az apja helyett csak az üvegfalat csókolhatja az unokám – háborgott Hajnalka.
A Bors a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságán érdeklődött az anya panaszával kapcsolatban. Ám mivel a fogva tartás körülményei személyes adatnak számítanak, nem adhattak felvilágosítást.
Más BVOP-s forrásokból megtudtuk: az elsőfokú ítélet kihirdetése nem befolyásolja a beszélők lebonyolításának körülményeit. Sokkal inkább biztonsági szempontok dönthettek, valószínűleg az intézet vezetése Péntek magatartása miatt ítélhette meg úgy, hogy a rokonokkal való közvetlen érintkezés kockázatokat rejthet.
Mint arról a Bors beszámolt: Pénteket korábban Pécsett tanúként hallgatták meg egy zárkában kitört verekedés ügyében.
Sokallja a büntetést az ügyvéd
A Péntek Lászlót védő dr. Sólymos Sárát arról kérdeztük, hogy mit vár az augusztusi másodfo-kú eljárástól.
– Ezt nehéz megjósolni, azt azonban fenntartom, hogy a tényleges életfogytiglant aránytalanul szigorú büntetésnek tartom – magyarázta Sólymos. – Ha például Szita Bence gyilkosai tényleges életfogytot érdemelnek, akkor az én ügyfelem esetében indokoltnak tartom, hogy 30-35 év múlva feltételesen szabadlábra bocsáthassák.