Aktuális

Gyomrába csapolták az agyvizét, túlélte

Bors

Létrehozva: 2013.06.18.

Sikeres operációt hajtottak végre egy 8 hónapos brit vízfejű kisfiún. Az úttörő operáció reményt jelent egy ugyanebben a betegségben szenvedő indiai kislánynak, Roonának.

Annak idején a 8 hetes kis Samuelnek szokatlan nagy volt a feje a korához képest, ezért a gyermekorvos beutalta egy kórházba, hogy rendesen kivizsgálják. Ott hónapokig értetlenül álltak az orvosok az eset előtt, végül aztán súlyos anyagcsere zavarral járó Alagille-szindrómát diagnosztizáltak nála.

– Amikor kiderült mi a baja a fiamnak azonnal műteni kellett. Az agyában lévő folyadékot lecsapolták egy csövön keresztül, amit a gyomrába vezettek. A műtét óta Samuel egyre jobban van.

– Már csak kicsit nagyobb a feje az átlagnál, de a családunkban egyébként is több nagyfejű rokon is van, így nem aggódunk annyira – magyarázta a Sun újságírójának Samuel apja, aki a feleségével együtt a lapon keresztül is köszönetet mondott a gyors orvosi beavatkozásért és szeretnénk, ha Roona családja is tudná, hogy operációval kezelhető ez a szindróma. A kisfiú most egy éves már szinte teljesen jól van, fájdalmai pedig egyáltalan nincsenek. Két hónapja műtötték meg.

Mi az az Alagille-szindróma?

Ez egy összetett, dominánsan öröklõdõ, több rendszert érintõ szindróma. Az érintett rendszerek a következõk: máj, szív, szem, arc és a csontok. A szindróma fõ klinikai kinyilvánulása a cholesztázis (epepangás), veleszületett szívrendellenességek, amik fõleg a tüdõartériákat érintik, hátsó embryotoxon a szemben, jellegzetes arc elváltozások és lepkeszerû csigolyák.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek