Első hallásra hihetetlennek tűnő újdonsággal rukkolt elő egy chilei designstúdió. Az agyhullámok letapogatása utána készülhetnek a jövő játékai.
A 3D-s, azaz háromdimenziós nyomtatási rendszerbe tett újabb csavart egy dél-amerikai cég, amikor kisiskolások agyhullámait „letapogatva” a gyerekek gondolatai alapján nyomtatott ki játékokat. Pontosabban a játékokat alakítják gondolatnyomtatóval.
Az új eljárás során a gyerekek fejére EEG-érzékelőket tesznek, majd egy képernyőn különböző formákat mutatnak nekik. A vetített képek által kiváltott érzelmek, reakciók különféle impulzusokat indítanak el az agyban, a műszer pedig a jelek alapján pozitív és negatív tartományba sorolja a számítógép által felvillantott formákat.
Így lassanként leszűkülnek a variációs lehetőségek, a szoftver pedig megszerkeszti a gondolatban legjobbnak ítélt formát.
„Játékainkat így a gyerekek legbensőbb gondolatai alapján tervezhetjük meg” – érvel az új módszer mellett George Lakowsky. A műszaki vezérigazgató büszkén mutatta a sajtó képviselőinek azt a narancssárga dinoszauruszlábat, amely a belső kreativitásnak utat nyitó új 3D-s gondolatnyomtató első nyilvános darabja.