Nyugdíjba küldik, miután elnyerte a Kutya Világkiállítás legszebb ebének járó díját a hatesztendős Jimmy. Gazdája, az olimpikon Vörös Zsuzsanna azonban reméli, hogy még nemz majd néhány utódot a csodás kutya.
Csupán maroknyi ember foglalkozik Magyarországon az óangol juhászkutya, a bobtail tenyésztésével, mint amilyen a hatesztendős Jimmy is, aki a hétvégén a Kutya Világkiállításon elnyerte a legszebbnek járó díjat.
A külső szemlélő avatatlan szeme eb és eb között nem igen tud különbséget tenni. De, ha a négylábú mögött álló kétlábúakat faggatjuk a háttérről, gyorsan tisztázódik: egy kutyafajta tenyésztése teljes embert kíván.
– Akkor szerettem meg ezt a fajtát, amikor a 80-as évek végén a tévében sugározták a Jamie és a csodalámpa című rajzfilmsorozatot. Ebben Jamie-t, a főhőst mindenhová elkísérte bohókás, torzonborz bobtail társa, Sajó – árulta el dr. Szetmár István, Jimmy tenyésztője. – Kiállításokra jártam megcsodálni ezt az ebet. Előbb egy kislányt vettem, nem sokkal később egy fiú is érkezett, a következő pillanatban pedig már benne is voltam a kutyatenyésztésben – emlékezett vissza a kezdetekre dr. Szetmár.
Hozzátette: egy kutyafajta ilyen szintű szeretete és tisztelete megköveteli az ember minden odafigyelését – és persze a pénzét is.
– Etetés, ápolás, állatorvosi kezelési költségek, nevezési és szállásdíjak, és még folytathatnám a sort végestelen végig, hogy mi mindenre kell költenie egy kutyatenyésztőnek – sorolja dr. Szetmár István.
– Akárcsak egy sportoló pályafutásában, a kutya esetében is tudni kell, hogy mikor éri el a csúcsot. Most már mindent megnyert, úgyhogy lassan vissza fogunk vonulni – vette át a szót Vörös Zsuzsanna, a világ legszebb kutyájának gazdája. S még az is lehet, hogy a jövőben valakinek saját kölyke lesz a világbajnok vérvonalú ebtől.
– Jimmy már korábban is aktív fedezőkan volt, sőt a világkiállítást megelőzően is voltak jelentkezők. Bízunk benne, hogy születnek még tőle származó bob- tailok – tette hozzá.