Színt vall a Bara József halálával végződő rendőri intézkedés koronatanúja? Ha a törzszászlós megerősíti, hogy rendőri és ügyészi oldalról is nyomást gyakoroltak rá, a nyomozást elveszik Bács megyétől.
Mint arról a Bors beszámolt: a körzeti megbízott roppant nehéz döntést hozott, amikor kollégái ellen vallott. Számolnia kellett azzal, hogy a testületen belül számkivetett lesz, ő mégis jegyzőkönyvbe mondta, mi történt Bara József előállításakor.
A tanú környezetében elterjedt nézet szerint a törzszászlósra rendőri és ügyészi oldalról is presszió nehezedett. De vajon igazak-e ezek az egyelőre csak szóbeszéd szintjén terjedő értesülések? Vagy csak arról van szó, hogy háttérben maradó erőknek érdekük fűződik az események befolyásolásához.
Dr. Schmidt Gábor, a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség szóvivője közölte: semmilyen bejelentés nem érkezett hozzájuk arról, hogy a tanúra bárki is nyomást gyakorolt volna. A Bara József halálával kapcsolatban indult nyomozásról elmondta: továbbra sem készültek el a szakértői vélemények, így a halál pontos okát megállapító orvosszakértői vélemény sem.
A Bara családját képviselő dr. Magyar György ügyvéd előrebocsátja: feltételezni sem meri, hogy hatósági oldalról nyomást gyakoroljanak a tanúra.
– Ellenkező esetben összeférhetetlenség miatt a Központi Főügyészség minden bizonnyal elvenné az ügy kezelését az érintett hatóságtól, és vagy saját hatáskörbe vonná, vagy egy másik megye nyomozó ügyészsége hatáskörébe utalná.
Mindazonáltal kizártnak tartom, hogy ügyészi oldalról kíséreltek volna meg befolyásolást, hiszen ebben ők ellenérdekeltek, pont a gyanú bizonyítása a feladatuk és nem annak eltussolása – jelentette ki Magyar.