Aktuális

Félnek a Föld felé tartó kisbolygótól

F. F.

Létrehozva: 2013.05.26.

Hamarosan egy új égitest éri el a Naprendszert. Május 31-én, helyi idő szerint éjjel 11-kor halad el a Föld mellett az a kisbolygó, amit a NASA már radarral is le tud tapogatni.

Bár az 1998 QE2 névre keresztelt aszteroida nem fog becsapódni, már maga a közelsége is sokakban aggodalmat kelt. A tudósok is hatalmas izgalommal várják a közeledő égitest.

– Hihetetlen izgalmas dolog lesz egy aszteroida minden részletét megmutató képeket megvizsgálni. A radarral az objektumot egyetlen fénypontból egy teljes univerzummá alakíthatunk – nyilatkozta Lance Benner, a NASA sugárhajtás-laboratóriumának munkatársa.

Az égitest átmérője igen nagy, legalább 2,7 kilométer, így ha becsapódna a Földbe, globális fajkihalást okozna, vagyis minden elpusztulna.  Szerencsére azonban ettől nem kell tartani, mert a legszorosabb Föld-közelség, amit elér az objektum, 5,8 millió kilométerre lesz bolygónk felszínétől.

A kisbolygó igazán sok információval szolgál majd a radarcsillagászat számára, hiszen az elhaladása előtti és utáni napokban hatalmas antennákkal vizsgálják és tapogatják le az égitest felszínét. A radarképek nyomán feltárul majd, hogy a Naprendszerben milyen pályát futott be az égitest, milyen eredettel rendelkezik és milyen irányban haladhat a jövőben.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek