Miután felmentették a Seres Zoltán elleni 15 évvel ezelőtti emberölés-kísérlet vádja alól a jelenleg hat ember – köztük Fenyő János – megölésével gyanúsított Jozef Rohácot, jogászok úgy vélik, a párhuzamosságok miatt a Fenyő-ügyben is megdőlhet a vád.
Rohác ujjnyomtöredéke a pokolgépen, amellyel fel akarták robbantani Seres Zoltánt, illetve Rohác DNS-e a sapkában, amely a Fenyő gyilkosság elkövetőjén volt. Ezek a két ügy legfontosabb bizonyítékai.
Előbbiről a néhány hete hozott felmentő ítéletben úgy döntött a Fővárosi Ítélőtábla, hogy nem bizonyítja a férfi bűnösségét. Utóbbiról Fülöp Tamás, Rohác ügyvédje állítja: nem bizonyítja a bűnösséget.
– A sapkában talált nyom csupán azt bizonyítja, hogy ügyfelem érintkezhetett a sapkával – állítja az ügyvéd.
Július 9-én kezdi tárgyalni a Fővárosi Ítélőtábla a Fenyő-ügyet. Az eltelt két évben Jozef Rohácot mint végrehajtót sorban meggyanúsították a kilencvenes évek leszámolássorozatával, hat ember – köztük az Aranykéz utcai robbantás négy áldozatának – halálát írják a számlájára. Az április elején hozott felmentő ítélet az első jelentős fordulat az ügyében. Jogász körök szerint nem volt olyan szakember a tárgyalóteremben, aki ne látott volna a felmentő ítélet indoklása közben összefüggéseket a Fenyő-ügy bizonyítékai és az ítélőtábla által cáfolt bizonyítékok között.
– Magyarországon nincs precedens-jog, így a korábbi ítéletből nem következik, hogy a másik ügyben hasonlóan dönt a bíróság, de a párhuzam tagadhatatlan – hangsúlyozta a védő. – A jogerős felmentő ítélet indokolásában szerepelt több olyan következtetés, amelyhez hasonló logikával a Fenyő-ügyet is le lehet vezetni.
Gyilkosság a Margit utcában
Fenyő János médiavállalkozót 1998. február 11-én a II. kerületi Margit utcában a piros lámpánál álló autójának ablakán keresztül a kora esti csúcsforgalom idején lőtték fejbe. A rendőrség még aznap megtalálta a tettes menekülés közben eldobott kesztyűjét, sapkáját és dzsekijét, valamint a fegyverét.
A helyszínelők a gyilkosság után három különböző DNS-mintát rögzítettek. Tizenhárom évvel később Szlovákiában vették őrizetbe Jozef Rohácot, akinek a DNS-ét megtalálták az eldobott sapkában.