Dupla tétje van H. Csanád számára, hogy a beszámíthatóságán vitatkozó elmeszakértők mire jutnak. Ha beszámíthatatlannak nyilvánítják, hamarabb szabadulhat, és hozzájuthat örökségéhez is.
Ki örülne annak, ha az orvosok elmebetegnek nyilvánítanák? A válasz pofonegyszerűnek tűnhet: senki. A kivételt H. Csanád, a kulcsi családirtó képzi, számára megváltás volna a „diliflepni”.
Ha ugyanis beszámíthatónak, azaz büntethetőnek nyilvánítják az igazságügyi orvos szakértők, akkor feltehetően tényleges életfogytig tartó börtön vár rá.
Azonban, ha a kényszergyógykezelését rendelik el és kizárják büntethetőségét, akkor akár néhány éven belül gyógyultan távozhat az elmegyógyintézetből.
A H. Csanádot védő dr. Hortobágyi Tibor szerint hacsak végrendeletben nem zárták ki, ügyfelének ugyanúgy joga van az örökséghez, mint életben maradt nővérének.
Amennyiben valakit nem beszámíthatónak nyilvánítanak, úgy az illetőt az egészségügyi intézményből való távozása után gondnokság alá helyezik. A gondnok felügyeli az anyagi javak kezelését is.
– Amennyiben védencemet szándékos emberölésért elítélik, úgy nyilvánvalóan az örökösök sorából is kiesik – magyarázta az ügyvéd.
Négy hozzátartozójával végzett
Mint arról a Bors beszámolt: H. Csanádot tavaly április 6-án fogták el a Terrorelhárítási Központ kommandósai.
A kulcsi férfi több napon keresztül ölt, előbb a bátyját, majd a nagyszüleit, végül az édesapját gyilkolta meg.
Életveszélyesen megsebesítette a nővérét és az édesanyját, súlyosan a nővére barátját. A férfi nem bánta meg tettét. Elmondta, hogy családja halálos ellenségévé vált, ezért végzett velük.