Pokoli külseje miatt kapta a nevét a rejtélyes lény. Nem tudják róla, meddig él, de végre kiderült, mire használja a csápjait vérszívás helyett.
Nemcsak a moziban tombol a vámpírláz, a tudósok is tanulmányoznak egy bizonyos vízi vérszívót. Na persze a lénynek sem mítosza, sem kultusza, mint Drakula grófnak, hiszen az úgynevezett vámpírtintahalról van szó, amely bolygónk egyik legtitokzatosabb állata.
– Noha nem ma fedeztük fel a létezését, még mindig nagyon keveset tudunk róla, sőt. A napokban derült ki, hogy a közhiedelemmel ellentétben a vampyroteuthis infernalis, azaz a pokoli vámpírkalmár valójában nem öli meg az áldozatait – mondta el Henk-Jan Hoving, a kaliforniai Monterey-öböl Akvárium Kutatóintézetének munkatársa.
– Ostorszerű tapogatójával begyűjti a vízben levő szerves szövetmaradványokat, amelyeket aztán a csápjain keresztül kibocsátott nyállal összetapaszt, és úgy fogyaszt el – magyarázta a tudós, és ezzel a felfedezéssel egyúttal arra is fény derült, hogy a vámpírtintahal az első és eddig egyetlen nem ragadozó lábasfejű.
A rendkívül érdekes lény egyébként nagyjából harminc centi hosszú, és fény kibocsátására is képes. A rejtélyes halról egyelőre azt sem tudni, meddig él, és a tudósok szerint még számos újdonságra fény derülhet létezésével kapcsolatban. Egy azonban biztos: pokoli külseje ellenére abszolút nincsenek gyilkos ösztönei – „tengeri szemetet” eszik és a légynek sem árt.