Megszületett a fővárosi állatkertben Berkenye, az indiai antilop. A bébiről, bár női nevet kapott, még csak találgatják, hogy fiú-e vagy lány. A nőstény aligátor, Samu osztozik sorsában.
Bár női nevet kapott, egyáltalán nem biztos, hogy anyukájához hasonlóan kecses nőstény antiloppá cseperedik a Fővárosi Állat- és Növénykert legifjabb lakója, Berkenye, az indiai antilop. A bébiről – bár női nevet kapott – még csak találgatják, hogy nőstény-e vagy hím:
– A hímek felnőtt korban egészen más színűek, mint a nőstények, de a borjakat ránézésre lehetetlen megkülönböztetni – magyarázza Hanga Zoltán, a zoo szóvivője.
– Persze ha alánéznénk, kiderülne a neme, de felesleges bolygatni, egyszer úgyis kiderül. Addig is marad a Berkenye, és reménykedünk, hogy kislány lesz – mosolyog a szóvivő.
Hanga szerint nem ritka, hogy egy-egy nőstény állat férfinévvel kénytelen leélni az életét:
– Pár állatnál – különösen a madaraknál és a hüllőknél – nehéz meghatározni a nemet. Jó példa erre az állatkert matuzsáleme, Samu, az aligátor. Amikor hozzánk került, csak találgatták a nemét, de fiúra tippeltek. Később derült ki, hogy nőstény, de akkor már nem akartak nevet változtatni.