Vajon véletlen, hogy éppen péntek, 13-án tartja a Szabadtéri Színpad és a Kolozsvári Magyar Opera közös előadásának ősbemutatóját? Vagy jelentése is van, hogy fekete pénteken láthatjuk először a gyilkosságokról és kegyetlenségéről elhíresült Báthory Erzsébet életéről szóló musical-operát a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon?
Egy fantasztikus előadás, mely bemutatja, hogy milyen volt egy vértől ázó világban, a középkori Magyarországon magányos nőként élni. Báthory Erzsébet akár mai nő is lehetne, csak az ő férje nem a munka miatt volt állandóan távol, hanem a törökökkel való harcok miatt. A magányosan élő asszonynak pedig hol szerelmére, hol a vagyonára éhes férfiak ostromával szemben kell ellenállnia. Ami hol sikerült, hol nem.
Márpedig a visszautasított férfiak, a féltékeny feleségek és egy magára maradt nő harca a középkorban kiszámítható véget ér.
A sokgyermekes, ám negyvenes éveiben is gyönyörű Báthory Erzsébetről botrányos pletykák kelnek életre, miszerint szüzek vérében fürdik, és attól marad fiatal. Végül férje halála után a fiatal nők kegyetlen meggyilkolásával meg vádolják, és az asszonyt büntetésként élve befalazzák.
A féltékenység és hatalomvágy által ostromolt erős, ám érző nőalakot festi elénk a nagy ívű dallamvilággal megalkotott, operai igénnyel megkomponált musical.
A Margitszigeti Szabadtéri Színpad ősbemutatója egy legendás nőalakot és egy máig vitatott történelmi korszakot dolgoz fel, stílus- és műfajteremtő formában. A Báthory Erzsébet című musical-opera a Szabad Tér Színház és a Kolozsvári Magyar Opera közös vállalkozásában születik meg, és azt a hagyományt folytatja, mely a magyar történelem és kultúra meghatározó személyiségeit kortárs magyar szerzők új művein keresztül állítja művészi eszközökkel a figyelem középpontjába.