Mennyi pénz egy élet? - 1. rész - Egy magyar férfi 250 millió forint reményében rendezte meg a saját halálát, az öngyilkos merénylők olykor néhány száz dollárért is ölnek, miközben a tengeri kalózok milliárdokhoz jutnak az elrabolt hajósokért cserébe. Meg lehet-e határozni, hogy mennyit ér az emberi élet? Ennek jártunk utána.
A magyar állatkereskedő megrendezi saját halálát, az álözvegy bigámiát elkövetve ismét férjhez megy, mindeközben a nagyon is élő „elhunyt” férj Csehországban bujkál, majd mindannyian lebuknak.
Nem, ez nem egy Rejtő Jenő-regény cselekménye, hanem maga a valóság. Az évszázad magyar biztosítási csalása lehetett volna, ám minden és mindenki lelepleződött. Hogy még egy hatalmas és igen szokatlan csavar is következzék: az ügy szövevényeit könyvében éppen a csaló édesapja, Antalffy Tibor tárta nyilvánosság elé – mégpedig a lehető legrészletesebben.
Csehországi tanyán bujkált a szörfös Antalffy Zoltán 2001 szeptemberében családjával és barátaival görögországi nyaralásra utazott. A következő hír az volt róla, hogy szörfbalesetbe nyoma veszett. Ez persze csak a hivatalos verzió volt. A valóságban Zoltánt a parton egy barátja autóval és tömött hátizsákkal várta és kijuttatta a városból. Zoltán számára rövid olaszországi és hosszú csehországi bujdosás vette kezdetét. Mindeközben a görög hatóságok szokatlanul gyorsan lezárták a férfi keresését, a magyar hatóságok pedig ugyancsak feltűnően hamar halottnak nyilvánították. Ahogyan az író-édesapa könyvében megjegyzi: „252 millió keze nagyon messzire elér.”
A férfi – aki korábban elsősorban Afrikából hozott be egzotikus állatokat, egy évvel a „végzetes balesettel” végződő nyaralás előtt nem kevesebb, mint hat hazai biztosítónál kötött életbiztosítást, összesen 252 millió forint értékben. A havi több mint hatvanezer forintos díjat Antalffy Zoltán a „haláláig” fizette.
A biztosítóknak azonban gyanússá vált a história, nem fizettek, és végül valószínűleg az általuk fogadott magánnyomozók kitartó keresés után 2007 áprilisában bukkantak a férfira, aki egy csehországi tanyán, hamis papírokkal bujkált. Később őt és feleségét – aki ekkor már más ember felesége (is) volt – első fokon négy-négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélték. Így végződött hát Magyarországon az évszázad biztosítási csalása.