Aktuális

Negyven ügyész faggatja a zsarukat

Munkatársainktól

Létrehozva: 2012.06.08.

A rendőrök korrupciós ügyén negyven ügyész dolgozik – értesült a Bors. Információnk szerint minden nyomozót kihallgatnak, aki a szervezett bűnözés elleni osztályon dolgozott az elmúlt öt évben a Nemzeti Nyomozó Irodán (NNI) és a Budapesti Rendőr-főkapitányságon (BRFK).

A Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) szinte valamennyi ügyésze részt vesz a rendőrkorrupció ügyében indított nyomozásban.

Négy főrendőrt és két civilt gyanúsítottak meg: K. Tamást, a BRFK közrendvédelmi osztályának volt vezetőjét, H. Lajost, az NNI speciális bűnszervezeti csoportok elleni osztályának egykori vezetőjét, G. Imrét, az NNI szervezett bűnözés elleni főosztályának volt vezetőjét, K. Attilát, a BRFK felderítő nyomozóját, V. László diszkókirályt, és testőrét, V. Istvánt.

Az ügyészek többek között feladatul kapták, hogy az elmúlt öt évre visszamenőleg minden nyomozót hallgassanak ki, aki ezeken az osztályokon dolgozott. Különösen arra kíváncsiak, hogy milyen utasítások, parancsok alapján végezték a nyomozók a szórakozóhelyek ellenőrzését.

A Bors úgy értesült, hogy a feltételezett visszaélések ellenére az évek során többször volt ellenőrzés a V. László érdekeltségi körébe tartozó mulatókban, sőt, jó párat egy időre be is zártak.

– Ez érzékenyen érintette a tulajdonost – mondta el a Borsnak a szórakozóhelyek és a rendőrség kapcsolatát ismerő informátorunk. – A nyomozókat javarészt ismerték, legalább arcról, a mulatók biztonsági emberei. A rendőröknek ki volt osztva, hogy ki melyik szórakozóhelyet ellenőrzi.

Tévedés, hogy minden nyomozó pénzt kapott. Ismerek olyan kollégát, akit többször megfenyegettek. Viszont elővehetik őt az ügyészek is, hiszen nekik most ki van adva feladatul az alapos tisztogatás. Két tűz közé került, pedig becsületes srác, jó zsaru.

Kétórás tárgyalást követően tegnap elrendelték a kedden őrizetbe vett G. Imre és K. Attila előzetes letartóztatását. A Pesti Központi Kerületi Bíróság folyosóján hiába próbálkoztak kérdéseikkel az újságírók, G. Imre és K. Attila nem nyilatkozott. Ügyvédeik sem mondtak semmit, sőt, nevük közléséhez sem járultak hozzá.

– A nyomozási bíró részben a szökés veszélye miatt, részben a büntetőeljárás meghiúsításának veszélye miatt rendelte el a két férfi előzetes letartóztatását. Ezt az ügyészség tudomásul vette. A gyanúsítottak védői viszont fellebbeztek a döntés ellen – mondta a Bors megkeresésére a KNYF szóvivője.

Fazekas Géza kérdésre elmondta: nincs különbség rendőr és civil között. A törvényi rendelkezés szerint büntetés-végrehajtási intézménybe helyezik őket az előzetes idejére, ugyanoda, ahova másokat is.

 

A megfenyegetett Bolcsik nyugodt

Bolcsik Zoltán, a Nemzeti Védelmi Szolgálat főigazgatója tegnap délelőtt a Belügyminisztériumban járt. Láthatóan nem zavarta, hogy az alvilág előző nap egy elektronikus levélben azzal fenyegette: tízmillió forintot tűzött ki az ő és a kollégái fejére. Garamvölgyi László, az ORFK szóvivője nem árult részleteket Bolcsik és helyettese, Zsombok György, valamint családjuk védelméről. – A védelem elégséges és szükséges mértékű – mondta. A Bors úgy tudja: példátlan méretű, és napi 24 órás védelmet jelent.
 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek