Ennyi időskorára kifejlődik az emberben a faji alapú megkülönböztetés képessége, anélkül, hogy más rasszok egyedeivel találkozna – derül ki a massachusettsi egyetem kutatóinak legújabb tanulmányából.
A massachusettsi egyetem kutatócsoportja érdekes megállapításra jutott egy kísérlet során, melyben a gyermekek arcfelismerési képességeit vizsgálták. Eszerint a csecsemőkben kilenc hónapos korukra már kialakul a faji alapú megkülönböztetés képessége – számolt be a Daily Mail. A tudósok negyvennyolc kaukázusi kisbabát figyeltek meg, akik még soha nem láttak afroamerikaiakat.
A kilenc hónapos bébicsoport tagjainak különböző videofelvételeket mutattak kaukázusi és afroamerikai gyermekek arcáról, miközben az arcon látható kifejezéstől ellentétes hangeffektet játszottak be nekik (pl. a boldog archoz sírást, a szomorúhoz nevetést). A feladat közben mindvégig mérték az agy aktivitását is, amiből kiderült, az azonos rasszhoz tartozó arcokra máshogy reagáltak a kicsik, mint a más rasszhoz tartozókra. Ugyanezt a kísérletet elvégezték egy öt hónapos csoporton is, akkor azonban az alanyok még nem tettek különbséget a különböző rasszok között.