Állandó feszültségben, kevés pihenéssel teltek Orbán Viktor utóbbi hetei, ez olvasható le arcáról. Lapunk egy arcdiagnoszta segítségével a kormányfő fizikai és szellemi állapotát mérte fel egy, a múlt héten készült portréja alapján.
A konfliktus a politika velejárója, jól látszik ez a miniszterelnökről készült fotókat tanulmányozva is. Két képet hasonlítottunk össze. Az egyiken 2010-ben, a rendkívül sikeres választási kampány finisében, az ágasegyházi sportcsarnokban mondott beszéde után látható Orbán: a megterhelő program ellenére nyugodt a tekintete, pihent ember benyomását kelti.
A másik kép a gazdasági válság hatásaival és az Európai Unióval viaskodó kormányfőt mutatja közel két év kormányzás után. Ez utóbbi fotóról kérdezte a Bors az arcdiagnosztikai szakembert.
Kövesdi Natália arcdiagnoszta hozzá forduló érintetteknek készít elemzéseket. Most kérdéseinkre válaszolva elmondta, általánosságban melyik vonás miről árulkodik az arcon, illetve néhány kiragadott részletet elemzett, nem tudván, kinek a fényképéből vágtuk ki azokat. Megállapításai alapján a Bors elemezte a kormányfő múlt héten készült fotóját. Orbán április 25-én José Manuel Barrosónál, az Európai Bizottság elnökénél járt. Számos, az unió által kifogásolt, vitás kérdésről egyeztetettek. A kép megbeszélésük végeztével készült. A létrejött megállapodás a Nemzetközi Valutaalappal kezdődő tárgyalások legfőbb feltétele volt.
A szem pirosassága utalhat belső szervi problémára, ha nem múlik el, ám valószínűbb, hogy Orbánnál egyszerűen a pihentető alvás hiányát jelzi.
A két szemöldök között húzódik a májvonal, amely nemcsak a máj állapotáról, hanem az indulatokról is árulkodik. Ez elég határozott, mély vonal, ami arra utal, hogy sokat bosszankodik, mert nem mindig a várakozásainak megfelelően teljesítenek munkatársai. A májvonal keresztezi az idegrendszer vonalát, ez erős elkötelezettséget sejtet.
A felső és az alsó ajak arányossága és teltsége alapján egyensúlyban vannak a belső szervek, és kiegyensúlyozott a karakter, az egyéniség is. A száj görbülete azonban szintén nagy feszültséget jelez.
A toka pici túlsúlyra, mozgáshiányos életmódra utal.
A három vízszintes ránc közül a legfelső a légző- és az emésztőrendszerről, a középső az idegrendszerről, az alsó pedig a keringés és kiválasztás szervrendszeréről árulkodik. A kormányfőnél a középső ránc a legmélyebb, és nem is folytonos, vagyis az idegrendszere túlfeszített, nagy terhelésnek van kitéve.
Az erőteljes szemöldökvonal arra utal, hogy átfogóan gondolkodik, hosszas elemzés után hozza meg döntéseit.
A szem alatti táska a vese működéséről és a szervezet energetikai állapotáról vall. A kormányfő esetében a táskák a korához képest nem mélyek és nem is sötétek, így az aktuális fáradtságról árulkodnak. „Akinek ilyen a szeme alja, annál nagyobb az energialeadás, mint az energiafelvétel, és itt nem a kalóriákra, hanem az életenergiára gondolok, amit a kínai gyógyászatban chinek neveznek. Ennek az embernek pihenésre, lazításra, feltöltődésre van szüksége” – mondta a szakértő.
Az arc színe egy egészséges emberé, aki azonban a kívánatosnál kevesebbet tartózkodik a friss levegőn.
Mit néz a diagnoszta?
Már az ókorban tudták, hogy az arc bizonyos jellegzetességeiből következtetni lehet a jellemre és az egészségi állapotra, ami a nyolcezer éves múltra visszatekintő kínai gyógyászat egyik legfontosabb eszköze volt a betegségek megállapítására. Ma az ősi kínai gyógyítási kultúra elterjedésével reneszánszát éli a nyugati világban. A homeopátiában is alkalmazzák a Schüssler-féle arcdiagnosztikát, ami bizonyos jegyek alapján a szervezet só- és ásványianyag-háztartására enged következtetni. Az arcdiagnosztika gyors és fájdalommentes módszer arra, hogy bizonyos problémás területekre felhívja a figyelmet, de természetesen nem helyettesíti a modern diagnosztikai eljárásokat és eszközöket.