Mi az a spa élmény, amit csak Budapesten kaphat meg egy nálunk forgató filmsztár?

wellness
PUBLIKÁLÁS: 2017. március 23. 16:37
Milyen kizárólag Budapestre kifejlesztett arc- és testkezelések közül választhatnak a város legújabb ötcsillagos luxusszállodájában vendégeskedő világsztárok? Hogyan juthatunk be ide akkor, ha egyébként szobát nem foglalunk? – A Travelo a The Ritz-Carlton Budapest hotel új wellness részlegében nézett körül a megnyitó után.

A 2016-ban megnyílt ötcsillagos The Ritz-Carlton Budapest hotel idén márciustól egy új wellness részleggel és – a hotellánc világszerte minden szállodájában elérhető szolgáltatásai mellett – két egyedi, csak a budapesti vendégek számára kialakított kezeléssel várja a vendégeit. Ezek közül az egyiket tesztelte a Travelo is, mikor megnézte Budapest legújabb spáját a Deák téri luxushotel nyolcadik emeletén.

Forrás: Travelo

Az egyesült államokbeli székhelyű Ritz-Carlton cég ma harminc országban összesen kilencvenegy hotelt üzemeltet. A budapesti szállodát egy teljes felújítás után 2016 tavaszán nyitották meg abban a Deák téri épületben, ahol előtte másfél évtizeden át a Le Meridien hotel üzemelt. A szállodának otthont adó Adria-palota száz évvel ezelőtt egy biztosítótársaság székhelyének épült. Ma 170 szoba és 30 lakosztály található benne.

A felújítás során végig az volt a szempont, hogy a belső terek és a berendezések egyszerre mutassák meg a hotel eredeti stílusát, és megfeleljenek a modern luxusutazók elvárásainak. Így egyedi, art-deco hangulatú bútorok készültek a szobákba, és ilyen stílusban alakították ki a közösségi belső tereket is a belsőépítészek. A hotel két legfelső emeletén találhatóak a legmagasabb kategóriába tartozó szobák és lakosztályok, az ezekben lakó vendégek számára fenntartott lounge, és itt nyílt meg most március elején Budapest legújabb luxus spája is. Az edzőterem, a medence, a gőzkabin és a szauna héttől este tízig tart nyitva. A spa kezelésekre bejelentkező külsős vendégek azonban szállodai tartózkodás nélkül is igénybe vehetik ezeket a szolgáltatásokat a kezelést követő két órában.

Fotó: Ritzcarlton.com

A Ritz-Carlton-lánc minden spa részlegében a 99%-ban természetes alapanyagokból készülő, brit luxusmárka, az Espa termékeivel dolgoznak. Nekünk már a kozmetikus mesélt arról, hogy egy-egy kezelés menete milyen szigorúan összeállított sorrendet követ. Mégpedig azért, hogy a budapesti spában pontosan ugyanazt az élményt kapjuk, mint például a hotellánc New York-I vagy tokiói szállodájában.

Vannak azonban minden szállodában egyedi, az adott város által ihletett kezelések is. A The Ritz-Carlton Budapestben két ilyen kezeléscsomag közül választhatnak a luxus spa vendégei. A Royal Palace Ritual egy 130 perces, a teljes test tengeri sós és aromaolajos hámlasztó kezelését jelenti, amit aztán egy lávaköves masszázs követ. A Serenity on the Danube pedig egy 100 perces, arc- és testmasszázsból álló kezelés. Mi az utóbbiba kóstolhattunk bele.

A kezelésekre legalább 45 perccel korábban kell érkezni. Ha még korábban jövünk, használhatjuk az edzőtermet, a medencét, a jacuzzit, a gőzfürdőt és a szaunát is. Ha pont időben érkezünk, akkor a háromnegyed óra nagyjából el is telik a részletes egészségügyi kérdőív kitöltésével, az átöltözéssel és a kezeléshez használt készítmények kiválasztásával.

Utóbbi egy egészen intuitív élmény, ami szembemegy az általános wellness-gyakorlattal. Legtöbbször ugyanis arc- és testkezelésekre is úgy érkezünk, hogy már előre, a bejelentkezés pillanatában kiválasztjuk a kezelés típusát. Mert tudjuk, hogy a kezelés, amire megyünk, ellazító vagy inkább felpezsdítő lesz. Ezt sokszor hetekkel korábban, amikor időpontot foglalunk, meg kell mondanunk. Ezzel szemben itt csak közvetlenül a kezelés előtt kell választanunk. És akkor sem tudatos szinten, hanem az intuíciónk segítségével: hagynunk kell, hogy az orrunk vezessen minket. A felajánlott masszázsolajokból és arcszérumokból ugyanis szaglás alapján kell kiválasztanunk azt, amire az adott pillanatban leginkább nyitottak vagyunk.

Esetemben az orrom a kora reggeli időpont ellenére úgy döntött, hogy egy lazító masszázst szeretne. Nem hibáztatom érte. Ha az eszemre hallgatok – pont a kora reggel miatt – biztosan egy ébresztő, revitalising terméket választottam volna. De egyáltalán nem bántam meg, hogy ezúttal az orrom vezetett. Az arcszérumnál ráadásul már más szempontok alapján döntött a szaglásom is: nem egy lazító, hanem egy feszesítő szérumot választott a kezelés alapjának. Ennél a döntésnél sem tudom hibáztatni, rám is fért az egész hetes hajsza után egy kis feszesítő-lifting hatás.

A kezelés megkezdése előtt hasonlóan kell kiválasztanunk még az arctonikot is. Egy ponton pedig a tudatunknak is megengedhetjük, hogy döntsön, nem kell az orrunkra hallgatni például a maszk kiválasztásánál. Ha viszont itt sem akarunk tudatos döntést hozni, az UV-fénnyel dolgozó Skin Vision Lamp szó szerint rávilágít bőrproblémáinkra, a kozmetikus pedig ez alapján segít választani, hogy milyen maszk alatt pihenjünk majd a kezelés végén egy tíz percet.

Fotó: Ritzcarlton.com

A lazító hatású teljes testmasszázs után az arckezelés következik. Közben a kozmetikus-masszőr a kezelőágyat minden fázisnál egy automata rendszer segítségével a megfelelő magasságba és szögbe állítja. Az ágyban a kényelmünk érdekében kellemes derékmelegítő fűtés is működik.

Az arckezelés olyan sok lépésből áll, hogy lazulás közben szinte képtelenség is megjegyezni mindet. De a háromszoros tisztítás egy olyan lépéssorozat, amit a különleges illatú és állagú krémek miatt mégis könnyen megjegyez az ember. Ennek a legizgalmasabb lépése a bőrradírozás. Az ehhez használt anyag szintén a testre bízza a döntést: addig kell a bőrradírozást folytatnia a kezelőnek, ameddig a benne lévő jojobamagok fel nem szívódtak az arcbőrben. (Ameddig ugyanis ezek a pici, sárgás fehér színű gyöngyök az arcon vannak, addig - a készítmény alkalmazási mutatója szerint - a bőrradírozás nem teljes.)

A kezelés során a következő igazán egyedi élmény az arcmasszázs után jön, mikor a kozmetikus felkeni az arcmaszkot. Ennek legalább tíz percig kell az arcon maradnia, de ez idő alatt sem fogunk unatkozni, pláne, ha a hajunkat sem féltjük egy izgalmas pakolástól. (Erre a kezelésre a legjobb, ha nem frissen mosott-szárított frizurával érkezünk.) A rózsaszín iszappakolás, amit a fejbőrünkbe és a hajunk teljes hosszába belemasszíroz a kozmetikusunk, univerzális krém: használható testápolóként, nyugtatja a bőrirritációkat, a hajunkat pedig puhává és rugalmassá varázsolja, mintha abban a pillanatban jöttünk volna a fodrászunktól.

Az összes pakolás lemosása után javasolt eltölteni kétszer tizenöt percet a szaunában, hogy az összes hatóanyag a lehető legmélyebb bőrrétegig eljusson. Ehhez kérhetünk jeget is. Mire az első körrel végeztünk a szaunában, egyből az előtérbe bekészített jeges vödörben találjuk a jégdarabokat. A legjobb hatás érdekében masszírozzuk át vele magunkat, majd a maradékot vigyük be a második körre a szaunába, és rakjuk a szaunalepedőre, a gerincünk vonalába, hogy „megbolondítsuk" kicsit az idegrendszerünket a vegyes hőhatással. Ez is a hotel kozmetikusainak tanácsa. Érdemes megfogadni, izgalmas élmény. Mi legalábbis megfogadtuk, ezentúl – ha időnk engedi – mindig így indulunk majd neki a szaunázásnak.

Forrás: Travelo

A Serenity on the Danube kezelés ára 43 800 forint, a másik, kizárólag a budapesti Ritz-Carlton számára kifejlesztett Royal Palace Ritual kezelésé pedig 56 800 forint. A kezelésekre időpontot foglaló külsős vendégek a spa egyéb szolgáltatásait (edzőterem, medence, gőz és szauna) is térítésmentesen vehetik igénybe. Azoknak pedig, akik gyakori látogatást terveznek, a spa tagság is érdekes opció lehet.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.