Farkasokat fotózott a vadkamera a Bükkben

vadkamera
PUBLIKÁLÁS: 2024. július 12. 18:29

A WWF Magyarország idén tavasszal több helyszínen helyezett el vadkamerát az Egererdő Zrt. működési területén, a Bükkben. A napokban az egyik kamera két farkast is lencsevégre kapott. Az Északi-középhegység területén több helyen is végeznek vadkamerás megfigyeléseket partnereikkel közösen, hogy többet megtudjanak a hazai nagyragadozók viselkedéséről.

Magyarországon az Aggteleki Nemzeti Parkban, a Bükki Nemzeti Parkban, a Zempléni-hegységben, a Mátrában, és a Gemencben is előfordulnak farkasok - illusztráció Forrás: facebook.com/zoodes3vallees

A WWF hat országban indította el az Európai Uniós határon átnyúló kezdeményezéseket támogató alapja támogatásával a LECA projektet, amelynek magyar címe a Kárpáti-régióban élő nagyragadozók védelme és a velük való együttélés támogatása – írja a heol.hu.

Ennek célja határokon átnyúló együttműködés kialakítása a nagyragadozók populációinak monitorozására és védelmére a Kárpáti-régióban.

A LECA projekt három fő pillérre épül – a nagyragadozók állományainak monitorozására, a konfliktusok és az orvvadászat megelőzésére. A nemzetközi konzorcium a helyi érdekelt felek, például vadászok, állattartók, önkormányzatok és állami intézmények bevonásával hatékony monitoring és konfliktuskezelési módszert dolgoz ki részvételi együttműködésre építve helyi, regionális és határokon átnyúló módokon.

A WWF tavasszal 4 tanya részvételével Szentdomonkoson több villanypásztort is felszereltek, hogy a farkasok ne tudjanak elragadni haszonállatokat. Ez a gyakorlat a pásztorkutyákkal kombinálva megelőzheti az ember és farkas legfőbb konfliktusait.

Szürke farkas

A szürke farkas (Canis lupus) a félsivatagtól a tundrán át a trópusi esőerdőig mindenhol képes megélni. A nőstények átlagosan 40, a hímek 50 kilogrammot nyomnak. Falkában él és vadászik, futás közben rövid távon akár a 70 km/órás sebességet is elérheti. Több helyen kihalt vagy kiszorította az ember. Hazánkban az I. világháború után pusztult ki és az 1980-as években jelent meg újra. Magyarországon fokozottan védett, a természetvédelmi értéke 250.000 forint egyedenként.

Nézd meg, hogy egy másik farkas, hogyan hívja a társait éjszaka a Bükki Nemzeti Park felvételén:

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.