Különleges anyagból készült cápák sora kerül ki a folyó váci szakaszára, amelyek a környezet-szennyezésre és annak mértékének csökkentésére hívják fel a figyelmet.
Minden szoborban érdemi alkotóelemként jelenik meg a Duna-parti hulladék. Elkészítésükhöz ugyanis a kihelyezéshez kiválasztott partszakaszon fellelt szemetet gyűjtött és használt fel a szobrász.
Ezúttal tehát a Kolodko-szobrokra jellemző karikaturisztikus vonás már a szoborcsoport anyagválasztásában is tetten érhető, hiszen a szobrok teste egyszerre épül fel a dunai hulladékból és a Duna-Dráva Cement Kft. (DDC)-től származó alacsony ökolábnyomot biztosító, újhullámos betonból - tudtuk meg a szerkesztőségünkre eljuttatott sajtóanyagból.
Az alkotások ráadásul egyenként a partszakasz szennyezettségét is tükrözik, hiszen annál több került egy-egy cápába a hulladékokból, minél többet lehetett fellelni az adott helyszínen.
A cementcápák több mint fél éven keresztül a Váci Tragor Ignác Múzeumban is megtekinthetőek lesznek, hiszen a Vácon élő és alkotó Kolodkó Mihálynak időszakos kiállítása nyílik az intézményben, Dunai Cápa címmel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.