Ismét színes programkavalkáddal várja a látogatókat húsvétvasárnap és -hétfőn, április 9-én és 10-én a Skanzen. Tavaszváró mulatsággal, hímes tojással, hétfőn vödrös locsolkodással kelnek életre a régi falusi ünnepek.
A Skanzen portáin a keresztény kultúrkörhöz kapcsolódó hagyományok és a húsvéti népszokások egyaránt megjelennek, hiszen az egyházi ünnep mellett a tavaszvárásnak, tavaszi megújulásnak is az ideje a húsvétot megelőző időszak.
A húsvéti locsolkodás és a tavaszi mulatságok hangulatát a mosonmagyaróvári Lajta Néptáncegyüttes táncosai elevenítik meg. Kézműves vásár, gólyalábasok előadása színesíti a programokat. Mesét mond Dóra Áron és Csernik Szende, zenél a Manó Swing, Juhász Réka, Bognár Szilvi és zenekara. A kézműves foglalkozások középpontjában természetesen a hímes tojás áll majd.
Ha kilátogatunk az eseményre, írókázhatunk, tojást berzselhetünk - majd a helyszínen kiderül, hogy ez mit jelent - és megcsodálhatjuk az aprólékos műgonddal készülő patkolt tojásokat is. Bemutatkozik a tojásírás élő hagyománya, megismerhetjük a gyergyói, gyimesi, háromszéki, kárpátaljai tojásdíszítési motívumokat.
A rendezvényen készíthetünk a gyerekekkel közösen tojásdíszt só-liszt gyurmából, textilcsibét, szalmanyulat vagy húsvéti kosarat is. Lesz határkerülés, locsolóvers-költés, tojásgurítás, pecsétgyűjtő játék. De a szakrális programok sem maradnak el: a Skanzen felszentelt templomaiban húsvétvasárnap és hétfőn katolikus misét, református és unitárius istentiszteletet tartanak, a Négy templom, egy ünnep címmel vezetett tematikus túra pedig a Skanzen templomait járja körbe - olvasható a Skanzen sajtóközleményében.
Skanzen Tipp: Az ünnepet megelőző héten, április 6-8. között a nagyhét szokásaival, ízeivel, játékaival hangolódik a múzeum az ünnepre; ekkor is érdemes kilátogatni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.